1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Memur-Sen'den su zammına tepki
Memur-Sen'den su zammına tepki

Memur-Sen'den su zammına tepki

SİİRT - Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Siirt İl Temsilcisi Beşir Özyeşil, Belediye Meclisi'nden geçen yüzde 30 su zammına tepki gösterdi.

A+A-
Bu zam ile birlikte Siirt Belediyesi'nin halka zulüm ettiğini belirten Özyeşil, Siirt Belediye Meclisi'nin ilk ve önemli icraatlarından birinin suya yüzde 30 zam yapmak olduğunu kaydetti.
 
Özyeşil, meclisin aldığı karara göre vatandaşların meskenlerde kullandığı suyun 1.33 lira'dan 1.77 liraya yükselmesi, bankaların kullandığı suyun ise 11.23 liradan 3.87 liraya düşürülmesinin garip olduğunu söyledi.
 
Özyeşil, "Belediye Meclisi'nin aldığı karar tüm vatandaş ve resmi kurumları olumsuz etkilerken, bankaların, inşaat-şantiyenin işine yaradı. Bu karara imza atan Belediye Meclis üyelerinin asgari ücretle geçimini sağlayan vatandaşlar, işsizler, kent yoksulları onların umurunda değil midir?
 
Bu karara imza atanlar bu halkın karşısına nasıl çıkacaklar, bu topluma nasıl hesap verecekler? Yoksa Belediye Meclisi halka ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin mi demek istiyor? Teneffüs ettiğimiz havadan sonra en çok ihtiyaç duyduğumuz su yaşamımızın en temel unsurlarından birisidir. Hayatın kendisidir, olmazsa olmazımızdır. Memur-Sen Konfederasyonu olarak tuzu kuru Siirt Belediye Meclisi'ne bu su zammını bir kez daha değerlendirmelerini ve bu zulümden en kısa sürede geri adım atmalarını istiyoruz" dedi. 
 
(MND-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT