1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Memur maaşlarına ne kadar zam yapıldı?
Memur maaşlarına ne kadar zam yapıldı?

Memur maaşlarına ne kadar zam yapıldı?

Hükümet ile memurlara uygulanacak zam oranları belli oldu. Peki memur maaşlarına ne kadar zam yapıldı? Görüşmelerin tamamlanması ile Faruk Çelik memur zam oranlarını açıkladı. İşte memurlara uygulanan yeni zam miktarı..

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Görevlilerin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarını belirlemek üzere yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinin bakanlıkta gerçekleştirilen son toplantısının ardından açıklamada bulunuyor.
 
İşte o açıklama:
 
Memur sendikaları ile bir anlaşmaya vardık. Toplamda 169 konuda mutabakat sağlandı. Bu kazanımların tüm kamu çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum.  2016 için yüzde 6+5 2017 için yüzde 3+4 zam yapılacak.
 
Bu artışların yanı sıra enflasyon farkları da kamu çalışanlarına ödenecektir. 1 milyon 825 bin kamu emeklisi de bu maaş artışından yararlanacak. Kamu emekçilerine bir müjde daha var. 2015 yılının Eylül ayından geçerli olmak üzere memur emeklimizin tazminatlarında yapacağımız düzenleme ile memur aylıklarında 100 TL artış sağlanacak. Yeni emekli olacak memurların ikramiyelerinde 3 bin 765 TL artış olacaktır.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler