1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Memur alımları başladı!
Memur alımları başladı!

Memur alımları başladı!

Kamuya memur alımları başladı. Kamu kuruluşlarına 50 bin civarı memur alınacağı duyuruldu. Ülkemizde Temmuz ayında yaşanan talihsiz olay sonrası bir yandan işten çıkarmalar devam ederken bir yandan da işe alımlar gerçekleşiyor. Peki kamu kuruluşlarında ha

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında FETÖ soruşturmaları sürerken diğer yandan memur alımları içinde harekete geçildi. FETÖ soruşturmaları kapsamında açığa alınan personel sayısı 90 bin civarına yaklaşırken , kamuda personel açığı oluşmaması için gerekli tüm çalışmalarda yapılıyor. Kamuda en yoğun görevden atma ve açığa alma işlemleri MEB , Adalet Bakanlığı, EGM, TSK 'da görülüyor.
 
50 BİNİ BULACAK
 
Yeni alımlarla kamuya alınacak personel sayısı 50 bini bulacak.
 
ALIMLAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
 
Kamu kurumlarında bir yandan darbe girişimi sonrasındaki görevden almalar devam ederken bir yandan da alımlar gerçekleşiyor.
 
İLANLAR YAYIMLANACAK
 
Net bir başvuru tarihi bulunmasa da personel alım ilanının kısa bir sürede yayımlanacağı belirtildi.
 
10 BİN POLİS ALINACAK
 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise 10 bin polis alımı yapılacağını daha önce açıkladı.
 
10 BİN ÖZEL HAREKAT
 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş' un yaptığı açıklamaya göre 9 bin bay, bin bayan olmak üzere 10 bin polis daha alınacak. Bu seferki alım özel harekat branşında gerçekleşecek.
 
Polis özel harekat alımları şartlarına göre en az lise veya dengi okullardan mezun olmak ve askerliğini tamamlamış olmak gerekiyor.
 
20 BİN SAĞLIK ÇALIŞANI
 
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız. Bunların önemli bir bölümü bizim 4924 sözleşmelisi dediğimiz sözleşmeliler olacak. 20 bine yakın da personel istihdam edeceğiz" açıklamasını yapmıştı.
 
BTK'YA BİLİŞİM UZMANI
 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ise çeşitli birimlerde görevlendirmek üzere 45 uzman yardımcısı alacağını duyurdu. Burada ise KPSS' den 70 puan alma şartı getirildi. Alımlar, sosyal bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarında ilgili bölümlerden yapılacak. Başvurular 31 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında kurumun internet sitesinden yapılacak.
 
15 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN
 
Milli Eğitim Bakanlığı ilk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmen alacağını duyurmuştu. Bununla ilgili başvurular 11 ağustosta sona ermişti.
 
ATAMALAR 10 EKİM'DE
 
Yeni eğitim dönemi için KPSS sonucuna göre ve sözlü sınavla alınacak olan 15 bin sözleşmeli öğretmenin atamaları ise 10 Ekim 'de yapılacak.
 
2 BİN 371 PERSONEL
 
Adalet Bakanlığı zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, kaloriferci, şoför ve aşçı kadroları için 2 bin 371 personel alınacak
Bunlardan adli ve idari yargıda görevlendirmek üzere 2 bin 161'i sözleşmeli, 210 ise kadrolu olarak istihdam edilecek. 22 Ağustos'ta başlayan başvurular 5 Eylül'de sona erecek. KPSS puan barajı ise 70.
 
3 BİN HAKİM VE SAVCI
 
Adalet Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda ise, 3 bin hakim ve savcı adayı alınacağı bildirildi. Başvurular, 11 - 20 Ekim 2016 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla veya ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla elektronik ortamda alınacak.
 
PATRON MAAŞINA STAJYER
 
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), 88 personel alacak. Bunların 25'i asistan, 63'ü stajyer hava trafik kontrolörü olacak.
 
 Başvurular, 29 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Adayların KPSSP3'ten en az 70 puan almış olması gerekiyor. Başvurular, şahsen veya posta yoluyla yapılacak. DHMİ'de stajyer hava trafik kontrolörünün maaşı 4 bin 500 lira.

HABERE YORUM KAT