1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Memorial Hastanesi Diyarbakır'da 1 yaşında
Memorial Hastanesi Diyarbakır'da 1 yaşında

Memorial Hastanesi Diyarbakır'da 1 yaşında

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Memorial Hastanesi'nin kuruluşunun 1. yıl dönümü nedeniyle basın toplantısı düzenlendi.

A+A-

Memorial Diyarbakır Hastanesi'nin kuruluşunun 1. yılı nedeniyle yapılan basın toplantısına Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, Hastane Başhekimi ve müdürler katıldı. Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, Diyarbakır'da hastaneyi ilk açtıklarında 320 personelle başladıklarını ancak gelen hasta sayısının yükselmesinden dolayı bu sayıyı 435'e çıkardıklarını, ayrıca hastanede 40 hekimin görev aldığını belirtti.

Diyarbakır'dan ve bölgeden olumlu taleplerle karşılaştıklarını belirten Genç, bir yıl içerisinde 191 bin hastayı ayakta tedavi, 11 bin hastayı yatakta tedavi ettiklerini, 5 bin ameliyat, 600 doğum ve 90 bin branş spesifik işlemi gerçekleştirdiklerini söyledi. Genç, kasım ayının bitmemesine rağmen bu güne kadar 16 bin 200 hastayı ayakta tedavi, 950 hastayı yatakta tedavi, 486 ameliyat ve 55 doğum gerçekleştirdiklerini belirtti.

Uğur Genç, yeni transfer edilen hocalar ile daha farklı branşlarda daha kaliteli hizmet vereceklerini, ayrıca nükleer tıp, medikal onkoloji ve radyasyon onkolojisi ile bölgenin en kapsamlı Kanser Merkezi'nin aralık ayının ortasında hizmete açılmasını planladıklarını belirtti. Genç, açılacak olan Kanser Merkezi ile daha fazla sağlık turistinin Diyarbakır'a gelmesini planladıklarını sözlerine ekledi.