1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Memiş’ten atölye ziyareti
Memiş’ten atölye ziyareti

Memiş’ten atölye ziyareti

Diyarbakır’ın Kocaköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Reşit Memiş, Kocaköy Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne ziyarette bulundu.

A+A-

Okulun mevcut atölyelerini yerinde inceleyen MEMİŞ, Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenleriyle bir araya gelerek sohbet etti. 
 
Kocaköy Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandığından bu yana yaptığı çalışmalarla eğitim camiasının yanı sıra Kocaköy halkı tarafından da taktirle karşılanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Reşit Memiş ziyaretlerine devam ediyor. Ziyaretleri kapsamında ilçede bulunan okulları gezen Memiş, son olarak Kocaköy Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne ziyarette bulundu.  
 
Ara eleman yetiştiren meslek liselerinin gerek sanayi, gerekse iş hayatında nitelikli eleman yetiştirmede önemli görevler ifa ettiğini belirten, Memiş, meslek Liselerinin sanayi ve ticaretin kalkınmasında önemli yeri olduğunu , yatırım planlamasıyla ilçemize 24 derslikli Anadolu Lisesi kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. 
 
Amaçlarının daha çok atölye ve bölüm açarak kalifiye eleman yetiştirme olduğunu dile getiren Memiş, “Eğer bunu gerçekleştirebilirsek, mevcut okulu Çok Programlı Lise olmaktan çıkartıp, sadece meslek lisesi yapmak istiyoruz. Bu durumda daha çok atölye ve bölüm açarak, kalifiye eleman yetiştirmeyi gerçekleştirmiş olacağız." dedi.  

Öğretmenlerin dilek ve isteklerini dinleyen Memiş, öğretmenlerin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda görev yapabilmelerini sağlamak ve öğrencilerin de iyi bir eğitim alabilmelerini gerçekleştirmek temel gayeleri olduğunu söyledi. Öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek kendisinden bir istekleri olup olmadığını soran ve derslik ziyaretinde öğrencilere Memiş, “Devlet sizlerin iyi bir eğitim görmesi için tüm imkanları sunmuş durumda. Sizlere düşen ise derslerinize çok çalışarak, bilgi ve becerileriniz doğrultusunda başarılı olmanız. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT