1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mehmet AYAZ, Boluspordan kovuldu.
Mehmet AYAZ, Boluspordan kovuldu.

Mehmet AYAZ, Boluspordan kovuldu.

Karasız tutumu ve kulübüyle anlaşmasına rağmen Bolusporun hazırlık kampına katılmaması bardağı taşırdı. Boluspor Ayaz ile olan tüm bağlarını koparttğını açıkladı

A+A-

Geçtiğimiz günlerde Malatyaspor ile anlaşan Boluspor’un eski futbolcusu Mehmet Ayaz’ın yeni takımı ile yaptığı imza töreninde Boluspor ile ilgili söylediği sözlere Boluspor Yönetimi karşılık vermiş, Mehmet Ayaz’da, yine bir açıklama yaparak konuya açıklık getirmeye çalışmıştı. Karşılıklı açıklamaların ardından Boluspor Yönetim Kurulu bugün bir açıklama daha yaptı. Kulübün Resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle;“Kamp öncesi Mehmet Ayaz ile yapılan transfer görüşmelerini ve bu görüşmelerinin detaylarını aktarmak istiyoruz. Mehmet Ayaz ile yapılan transfer görüşmelerinin birincisinde babası da hazır bulunmuş ve bu görüşme sonunda anlaşma sağlanamamıştı. Eskişehirspor ile yapılan final müsabakasından sonra Mehmet Ayaz, birkaç Süper Lig takımından teklif almış, ama bu kulüpler ile yapılan görüşmeler sonunda Ayaz, bu kulüplerle de anlaşma sağlayamamıştır. Kulübümüzün, tesislerimizde başlayacak kampımızın başlamasına 2 gün kala, Mehmet Ayaz ile yapılan ikinci görüşme sonunda anlaşmaya varılmıştı. Buna rağmen, 10 Temmuz günü başlayan kampımıza mazeret bildirmeden katılmamıştır.

Neticesinde Mehmet AYAZ birkaç kulüp ile daha görüşüp, anlaşma sağlayamayınca, gerek İstanbul’da bulunan Yöneticilerimiz gerekse Teknik Heyetimiz ve Futbolcularımızı devreye sokarak Kulübümüze dönmek istediğini belirtmiştir. Boluspor Kulübünün futbolcusu olarak, özellikle de kaptanlık bandını taşıyan bir futbolcusu olarak kampa katılacağını bildirip kampa katılmaması, Boluspor Kulübünün ahlak anlayışı doğrultusunda kabul edilemez bir davranıştır. Yönetim Kurulumuz, bu davranışından dolayı bu futbolcu ile yapılan transfer görüşmelerini sona erdirmiştir. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz”