1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mehmet Ali Tektaş geleceğini düşünüyor
Mehmet Ali Tektaş geleceğini düşünüyor

Mehmet Ali Tektaş geleceğini düşünüyor

DİYARBAKIR - Spor Toto 3.lig 2. Grubu takımlarından Yeni Diyarbakırspor'un alt yapı takımlarından U – 19 takımının başarılı orta saha oyuncusu Mehmet Ali Tektaş, futbolde geleceğini düşünüyor.

A+A-
Yeni Diyarbakırspor alt yapısında yetişen oynadığı çeşitli kategorilerde sahanın iyilerinden olan 17 yaşındaki Mehmet Ali Tektaş'ın hedefi üst  liglerin takımlarında oynamak. 
 
Diyarbakır'da spor otoritelirin dikkatini üzerine çeken genç futbolcu Mehmet Ali Tektaş,yaptığı açıklamada,  ben okula başlamadan önce futbole adeta aşık oldum. Bugüne kadarda  kendimi süper şekilde geliştirdim. Futbole Ziraatspor'da başladım, 4 sezon sonra, Yeni Diyarbakırsporun alt yapısındadayım.
 
Çeşitli yaş kategorilerinde hep aynı mevkide , orta sahanın  sağ göbeğinde oynadım. Bu mevkiiye adeta çivi gibi çakıldım ve başarılı oldum dahada olacağımdan başka. Değerli hocalarımdan aldığım dersleri ve taktiklerin aynısını sahada yapmak için büyük gayret sarf ediyorum.
 
Saha içirisinde oynadığım dakikalar içerisinde hata yapmamak için büyük gayret sarf ediyorum. 7 maçta 2 gol attım. 6 Asistimlede 6 gol attırdım. Mevkim olan orta sahanın maçların organize yeni olduğunu biliyorum ona göre çok dikkatli ve iyi bir performans sergliyorum.
 
Tek arzum 17 yaşıma göre beğeriliyorum. A  takımına terfi edip üst liglerde kendimi ispatlamak istiyorum. Bunu yapacağımıda inanıyorum, kendime güveniyorum. Bugüne kadar bana saha içerisinde verilen görevelri harfiyen yerine getirmişim. “ dedi.
 
 
Diyarinsesi. Org/ Mustafa Göker 

HABERE YORUM KAT