1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Meclis Üyesi Tufan Tunç yaşamını yitirdi
Meclis Üyesi Tufan Tunç yaşamını yitirdi

Meclis Üyesi Tufan Tunç yaşamını yitirdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi, merkez Bağlar ilçesinde yaşanan bombalı saldırıda yaşamını yitiren Büyükşehir ve Bismil Belediyesi Meclis Üyesi, Meclis Başkanlık Divanı Üyesi ve Meclis 2. Başkan Vekili Tufan Tunç’u andı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi, merkez Bağlar ilçesi Dicle Caddesi’nde dün yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden Diyarbakır Büyükşehir ve Bismil Belediyesi Meclis Üyesi, Meclis Başkanlık Divanı Üyesi ve Meclis 2. Başkan Vekili Tufan Tunç’u anmak için bir araya geldi. 

Meclisteki anmada konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, her ölümün acı ve zor olduğunu, bunu kabul etmenin de kolay olmadığını belirterek, “Dün kentimizde yaşanan bombalı saldırıda yaşamını yitiren herkese Allah'tan rahmet, ailelerine, dostlarına, yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı dileklerimi iletiyorum, yaralılara da acil şifalar diliyorum." dedi. Mecliste bu zor konuşmayı yapma görevinin kendisine düştüğünü, dün yaşamını yitirenler arasında Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi, Meclis 2. Başkan Vekili Tufan Tunç'un da bulunduğunu bildiren Kışanak, şöyle konuştu: "Dostumuz, yoldaşımız Tufan Tunç arkadaşımızı minnetle, saygıyla yad ediyorum, rahmet diliyorum. Ailesine, dostlarına, halkımıza başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”  

Tufan Tunç’un hayatının tamamını, halkı ve halkının çıkarları için mücadele ederek geçirdiğini ifade eden Kışanak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Meclisimizin en fedakar üyesiydi. Her zaman kentimizde yaşanan sorunların çözülmesi, daha iyi çalışmalar yapılabilmesi için büyük bir fedakarlıkla çalıştı. Biz onu sonsuzluğa uğurladık; ama yol arkadaşları olarak mücadelesini başarıya ulaştırıncaya kadar bu yol arkadaşlığımızın devam edeceğini buradan söylüyoruz.”  

‘Bir an önce barış, çözüm ve özgür yaşam…’

Tufan Tunç’un ölümünün büyük bir kayıp olduğunu ifade eden Kışanak, duyduğu üzüntü nedeniyle konuşmasını güçlükle tamamladı: “Bu olay sabırla, metanetle dostluk ve dayanışma duygularımızı güçlendirerek, daha güçlü bir mücadeleyi yürüterek, halkımızın barış özlemini gerçekleştirme sorumluluğunu bize yükledi. Bu elim olay bir kez daha hepimize bu toprakların aslında acıya, ölümlere doyduğunu bir an önce barışın, çözümün, özgür bir yaşamın artık gelmesi gerektiğini gösterdi. Hepimiz buradan Tufan yoldaşımıza söz veriyoruz: Bu uğurda mücadelemizi sürdüreceğiz. Halkımız özgür oluncaya kadar, demokrasinin bütün imkanlarından halkımız da yararlanıncaya kadar, diyalog ve barışın kapısı aralanıncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Seni saygıyla minnetle yad ediyoruz.”   

Taziyeye katıldılar

Konuşmanın ardından Meclis gündemine geçilirken, toplantının tamamlanmasından sonra Eş Başkanlar, meclis üyeleri ve daire başkanları, Bismil'e giderek, Tunç'un ailesine taziyede bulundular.

HABERE YORUM KAT