1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB'ten TEOG açıklaması geldi!
MEB'ten TEOG açıklaması geldi!

MEB'ten TEOG açıklaması geldi!

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı mı? Milli Eğitim Bakanlığı TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanma tarihi için açıklama yaptı. Peki TEOG yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar...

A+A-

TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı. Peki MEB TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihe ilişkin açıklamasında hangi ayrıntılara yer verdi. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği TEOG yerleştirme sonuçları için tüm detaylar haberimizde yer alıyor...

TEOG tercih sonuçları için geri sayım başladı. Daha önce MEB tarafından açıklanan TEOG tercih takvimine göre TEOG tercihlerinin bugün açıklanması gerekiyordu. Ancak 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle TEOG tercih süresi uzatılmıştı. MEB yaptığı son dakika açıklamasıyla TEOG tercih sonuçlarını 12 Ağustos 2016 cuma günü açıklayacak. 
 
Merakla beklenen 2016 TEOG yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Heyecanlı bekleyiş için artık çok az bir zaman kaldı. 15-29 Temmuz 2016 tarihleri arasında TEOGtercihlerini yapan öğrenciler, arama motoru Google'da "TEOG tercihleri ne zaman açıklanacak?" sorgusu ile her gün milyonlarca arama yapıyolar. Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 8 Ağustos’ta sona erecek yerleştirme sonuçlarının ilan tarihi 12 Ağustos’a çekildi.
 
TEOG TERCİH SONUÇLARI NAKİL BAŞVURULARI NE ZAMAN?
 
Yeni takvime göre, boş kontenjanlar 15 Ağustos’ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas 1’inci nakil tercih başvuruları, 15-19 Ağustos, 2’nci nakil başvuruları 22-26 Ağustos´ta, 3’üncü nakil başvuruları 29 Ağustos- 2 Eylül tarihlerinde yapılacak.
Yeni takvime göre, boş kontenjanlar 15 Ağustos'ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları, 15-19 Ağustos, ikinci nakil başvuruları 22-26 Ağustos'ta, 3. nakil başvuruları 29 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde yapılacak.
 
TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN AÇIKLAMA
 
YEP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları, 12 Ağustos 2016 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecektir. Öğrenciler, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir. Öğrencilere ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecektir.
 
TEOG TERCİHLERİ 29 TEMMUZ'DA TAMAMLANDI
 
Ortaokuldan liseye geçişte baz alınan TEOG tercih işlemleri 15-25 Temmuz 2016 tarihleri arasında
yapılacağı kararlaştırılmış, 15 Temmuz'da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe girişiminin ardından yaşananlardan dolayı MEB, TEOG tercih süresini 25 Temmuz'dan 29 Temmuz'a kadar uzatmıştı.

HABERE YORUM KAT