1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB tarafından açığa alınan öğretmenler yerine öğretmen atanacak mı?
MEB tarafından açığa alınan öğretmenler yerine öğretmen atanacak mı?

MEB tarafından açığa alınan öğretmenler yerine öğretmen atanacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 15 bin 200 öğretmen açığa alındı. Peki MEB açığa alınan bu öğretmenlerin yerine atama yapacak mı? İşte MEB tarafından öğretmen atamasının detayları...

A+A-

MEB tarafından açığa alınan 15 bin 200 öğretmenin yerine öğretmen atanıp atanmayacağı merak konusu oldu. Atama bekleyen binlerce öğretmen MEB tarafından verilecek kararı bekliyor. İşte açığa alınan öğretmenlerin yerine öğretmen ataması ile ilgili tüm ayrıntıların yer aldığı haberimiz...

Açığa alınan öğretmenler yerine atama yapılacak mı?
 
MEB arka arkaya şok kararlar aldı. Cemaatçi olduğu belirlenen 21 öğretmenin lisansı iptal edildi. MEB'de çalışan 15 bin 200 kişi de açığa alındı. Milli Eğitim Bakanlığı, yapılan açıklamada, "Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.
 
MEB'teki temizlik özel okulları da kapsıyor. Bu çerçevede 15 bin 200 personelin dışında özel kurumlarda çalışan 21 bin öğretmenin de lisansı iptal edildi. Bunların büyük kısmının Gülen cemaatinin okullarında olduğu bildiriliyor. Böylece darbe girişiminin ardından 36 bin 200 kamu personeli ve öğretmen açığa alınmış oldu.
 
--2291488.jpeg
 
MEB TARAFINDAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI
 
Bilindiği üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ-PDY terör örgütü bağlantılı cuntacı bir grup ülkemizin demokratik hukuk düzenine ve kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine yönelik bir darbe teşebbüsünde bulunmuş, bu teşebbüs devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edilmiştir.
 
Bu olay da göstermiştir ki, mezkûr terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir şekilde mücadele edilmeli ve bu örgütün bütün faaliyet alanları ortadan kaldırılmalıdır.
 
Bu kapsamda, Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ örgütüyle irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15.200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır.
 
Ayrıca Bakanlığımızın bu yöndeki çalışmaları devam etmekte olup, kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir.  
 
Saygıyla duyurulur.  

HABERE YORUM KAT