1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB takvimi açıkladı! Okullar ne zaman açılıyor?
MEB takvimi açıkladı! Okullar ne zaman açılıyor?

MEB takvimi açıkladı! Okullar ne zaman açılıyor?

Okulların ne zaman açılacağı son dönemde en çok merak edilen soruların başında geliyor. Sosyal medyada okulların geç açılacağına dair yazılanlar sonrası MEB bir açıklama yapma ihtiyacı hissetti. MEB'in yaptığı açıklamada okulların daha önce belirtilen tar

A+A-

Türkiye'de okullara dair birçok iddia sosyal medyada gündeme geliyor. Bunlardan biri de okulların geç açılacağına dair yorumlar. Sosyal medyada bu yorumlar çokça dillendirilince, Başbakan Binali Yıldırım konuya el attı.

MEB'de yaptığı açıklama ile bu tarz iddialara dikkat edilmemesi uyarısında bulundu.

CNN TÜRK'te Gündem Özel'de soruları cevaplayan Başbakan Yıldırım, okulların açılış tarihine dair net bir cevap verdi. Yıldırım "Okul açılma tarihinde ise erteleme ihtimali söz konusu değil, okullar zamanında açılacak." açıklamasında bulundu.
 
Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamasından sonra sorunun muhatabı olan Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da cevap geldi.
 
Milli Eğitim Bakanlığı, kamuoyuyla paylaştığı yazılı açıklamasında sosyal medyada bu tarz çıkan haber ve yorumların gerçeğe yansıtmadığını, geç açılacağına dair haberlerin doğru olmadığını açıkladı.
 
Milli Eğitim Bakanlığı "Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz" açıklamasında bulunarak son noktayı koydu.

HABERE YORUM KAT