1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB EBA kurs hizmetini internetten nasıl kullanabilirim?
MEB EBA kurs hizmetini internetten nasıl kullanabilirim?

MEB EBA kurs hizmetini internetten nasıl kullanabilirim?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir yeni hizmeti de EBA kurs hizmetidir. EBA kurs ile tüm öğrenciler derslerini video destekli içerikler ile tekrar edebiliyor. EBA kurs hizmetine giriş yapabilmek için kişisel giriş şifreniz olmalıdır.

A+A-

Milli eğitim Bakanlığı, eğitim alanında devrim niteliğinde bir yeniliğe imza atarak, öğrencilere ve öğretmenlere son derece interaktif ve aynı zamanda da son derece geniş kapsamlı bir eğitim dünyasını elektronik ortam üzerinden sunuyor.

Özellikle öğrencilerin okul derslerine ilave olarak ek ders niteliğinde takviye alabileceği bir e-kurs portalı olarak hizmet veren EBA kurs portalı hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından son derece etkin bir şekilde kullanılıyor.

Milli Eğiti Bakanlığı yönetim ve denetiminde olması sayesinde velilerinde, çocuklarının e-kurs hizmetlerine gönül rahatlığıyla katılabilmesine onay vermesini sağlayan e-kurs portalı içerisinde yer alan eğitim dokümanları oldukça geniş bir kapsama sahiptir. Öğrenciler ve öğretmenlerin internet erişiminin mümkün olduğu her yerden kullanabilme şansına sahip olabildiği Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı sayesinde eğitim alanında hem daha interaktif bir sistem oluşturulabiliyor hem de eğitim kalitesinin çok daha üstün standartlara ulaştırılabilmesi sağlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete açılan EBA kurs portalı özellikle de öğrencilerin, okullarındaki öğretmenlerinin dışında başka bir perspektifte eğitim bilgilerine ulaşabileceği başka öğretmenlerin eğitim verilerine sadece birkaç tık ile ulaşabilmesini sağlıyor. Yani günümüz Türkiye’sinde öğrenciler son derece pratik bir şekilde okulunda gördüğü derslerdeki konular hakkında başka anlatım tarzlarında eğitim verilerinden yararlanarak, anlamadığı konuları tamamlayabilme ve böylelikle de eğitim yaşamında çok daha üstün başarılara imza atabilme şansını yakalıyor.
 
Dijital platform üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı aynı zamanda da Türkiye’de dershanelerin kapatılması ile birlikte öğrencilerin okulda gördüğü derslere yönelik takviye alabilmesinin engellenmesine neden olduğundan, çok önemli bir hizmet avantajı olarak öne çıkıyor. Öğrenciler internete erişim sağlayabildikleri her yerden EBA kurs portalı sayesinde başka öğretmenlerin eğitim verilerine ulaşabildiği gibi öğrenciler tarafından paylaşılan notlara da kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-kurs portalının tamamen interaktif bir yapıda hizmet veriyor olması sayesinde öğrenciler kendi notlarını da diğer öğrenciler ile paylaşabilme şansına sahip olabiliyor. Aynı şekilde MEB EBA kurs portalı üzerinden öğretmenlerde başka öğretmenlerin eğitim içerik ve dokümanlarına erişim sağlayabildiği gibi kendi eğitim verilerini de başka öğretmen ve öğrenciler ile paylaşabiliyor. Böylelikle internet dünyası içerisinde öğretmen ve öğrenciler için son derece zengin bir içerik platformu Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı hizmetleri ile oluşturulabiliyor.
 
Öğretmenler ve öğrenciler EBA giriş işlemlerini ise kendilerine ayrılan giriş bölümlerinden son derece pratik bir şekilde gerçekleştirerek, yıl boyunca okul eğitimlerinin dışında bir ders takviyesi alabilmesi veya eğitim içeriklerinin zengin dünyasından pek çok yeni önemli avantaj elde edebilme şansına sahip olabiliyor. Bu yüzden de günümüz modern Türkiye’sinde öğretmen ve öğrenciler tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’nın geliştirdiği, yönettiği ve denetlemekte olduğu EBA kurs portalı hizmetleri son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

HABERE YORUM KAT