1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB EBA kurs hizmetine ilişkin bilinmesi gerekenler!
MEB EBA kurs hizmetine ilişkin bilinmesi gerekenler!

MEB EBA kurs hizmetine ilişkin bilinmesi gerekenler!

MEB EBA kurs portalı uygulamaları aracılığı ile kolay bir şekilde güncel eğitim içeriklerinden elektronik ortamda da yararlanılabiliyor. Öğrenciler en güncel eğitim içeriklerine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabildiği EBA kurs uygulaması ile güncel e-ders

A+A-

Milli eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı portalı eğitim alanında devrim niteliğinde yeniliklere yol açıyor. Özellikle de her geçen gün büyük bir hız ile gelişmekte olan modern teknolojinin sağladığı yeni nesil olanaklar ile birlikte insanların internete çok daha pratik ve çok daha kolay bir şekilde erişim sağlayabiliyor olması yaşamlarının her alanında olduğu gibi eğitim alanında da internetin son derece önemli ve etkin bir rol üstlenmesine yol açıyor.

Elektronik ortam üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı ile birlikte internetin hızı, kolaylıkları ve yenilikçi avantajları eğitimde daha kaliteli standartların oluşturulabilmesi ve daha iyi bir eğitimin çağdaş koşullar çerçevesinde öğrencilere sunulabilmesi yönünden önemli bir rol üstleniyor.
 
Henüz çok yeni bir dijital eğitim portalı olmasına karşın Türkiye’de ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında okuyan milyonlarca öğrenci zaten Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı hizmete açılmadan önce elektronik ortam üzerinde bu tarz çeşitli alternatif portallar ile ilgileniyordu. Ancak hem karmaşık yapısı hem de yeterli düzeyde olmayan eğitim içerikleri ile sınırlı bir içerik yapısından yararlanılabiliyordu. Ancak modern teknolojiyi en etkin şekilde kullanarak elektronik ortam üzerinde Eğitim Bilişim Ağı uygulamasını hizmete açan Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrencinin internet ortamında yer alan diğer tüm eğitim portallarından çok daha geniş kapsamlı bir sanal eğitim portalı içerik dünyasından yararlanabilme imkanı sunuyor.
 
Aynı zamanda da elektronik ortam üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı uygulamasının doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı denetim ve yönetiminde olması öğrencilerin gönül rahatlığı ile son derece güvenli bir şekilde okul derslerine ek takviye alabilme imkanına sahip olabilmesini sağlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı eğitim ekranı içerisinde eğitime gönül vermiş eğitim kurumlarının hazırlamış olduğu kaynaklar, MEB akademik kadrosunun hazırlamış olduğu kaynaklar bulunuyor. Aynı zamanda öğrenciler ve öğretmenler kendi ders kaynaklarını paylaşabiliyor. Öğrencilere çok önemli bir başarı desteği sağlamakta olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı sanal eğitim portalı hizmetleri ile öğrenciler ders takviyesi uygulamalarından internete erişim sağlayabildiği her yerde yararlanabilme imkanına sahip olabiliyor.
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı hizmetleri ile öğrenciler ders takviyesi uygulamalarından internete erişim sağlayabildiği her yerde yararlanabilme imkanına sahip olabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı özellikle de Türkiye’de Bakanlar Kurulu kararı ile tüm dershanelerin kapatılması ile birlikte öğrencilerin okul derslerine takviye olarak alabilecekleri bir ek ders olanağının kalmaması okul başarılarında önemli derecede olumsuz etkilere yol açıyordu. Bu durumun öğrenciler üzerinde yaratmış olduğu olumsuz durumların ortadan kaldırılabilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA kurs portalı ile ek ders hizmetleri sunulmaya başlandı. Öğretmenler ve öğrenciler kendileri için oluşturulan EBA giriş ekranı üzerinden son derece pratik bir şekilde giriş yapabilmektedir.
 

HABERE YORUM KAT