1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB EBA kurs hizmeti!
MEB EBA kurs hizmeti!

MEB EBA kurs hizmeti!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı uygulamaları ile birlikte artık öğrenciler ve öğretmenler zengin bir eğitim dünyasının kapılarını aralıyor. Sanal portalda üniversite hazırlığında da EBA kurs portalı önemli bir rol üstleniyor. Bu yüzden modern

A+A-

Elektronik ortamın yaşamlarımızda sürekli daha fazla yer alması, yaşam kalitemiz açsından bireysel olarak çok verimli sonuçların ortaya çıkmasına neden olduğu gibi, toplumsal olarak da etkili sonuçların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Özellikle eğitim sisteminde elektronik ortamın yoğun bir şekilde kullanılması ve farklı amaçlarla geliştirilen yeni sistemler, ülkemizde eğitim kalitesinin yükseltilmesini ve geleceğin yetişkinlerinin donanımlı bireyler olabilmesini sağlamaya odaklanmış durumda. Bu sistemler arasında öne çıkan EBA Kurs, Eğitim Bilişim Ağı sisteminin benzersiz bir avantajıdır. Öğrencileri için çeşitli alanlarda kursların, online olarak verilebilmesini sağlayacak bir sistem olarak geliştirilen EBA Kurs, halihazırda Üniversite öncesi kursları öğrencilerin hizmetine sunuyor.  Öğretmenlerin gönüllülük esasına dayalı olarak öğrenci yetiştirmeye devam ettiği bir sistem olan EBA Kurs, aynı zamanda hem öğrencilerin ve hem de velilerin eğitim periyotlarında yer alabildiği, katkı sağlayabildiği eşsiz bir platform olarak hizmete sunuldu.
 
EBA Kurs sistemi, sürekli olarak geliştirilmeye devam edilen ve biten alt yapısal hazırlıklara göre ilerleyen zamanlarda her sınıf için online kursların yer alacağı bir sistem haline dönüştürülecek. EBA Kurs, bu kısıtla haliyle bile, çok kısa zaman içerisinde Üniversiteye hazırlanan öğrencilere büyük katkılar sağlamayı başarmış bir sistemdir. İlköğretim 5’ den başlayarak çeşitli sınıflar için hazırlanan kurslardan öğrenciler, okullarına başvurarak alabilecekleri şifreyle, ders seçimlerini yaparak faydalanabiliyorlar. Her sınıf için belirli saatlerde kurs alınabilmesi şeklinde formülize edilmiş olan sistem, Öğrencilerin ve öğretmenlerin katkı sağlayabildiği tek sistem olarak etkileşimli bir çalışma oluşturmayı hedefliyor.
 
Öğrenci yetiştirmek konusunda elektronik ortamın aktif bir şekilde kullanılmasının son derece etkili olduğunun bilincinde yürütülen çalışmalar, Milli Eğitim Bakanlığı’ nın bu alanda yeni sistemleri hizmete sokmasına neden oluyor. Öğrencilerin, öğrencilik yaşamlarına büyük bir katkı sağlayacağı düşünüle EBA Kurs sistemi, elektronik ortamın öğretim gücünün yanı sıra, genç neslin, elektronik ortama olan düşkünlüğünden de faydalanmayı planlıyor.  Eba Giriş şifreleri, her öğrencinin kendi okuluna başvurarak kolayca alabildiği bir şekilde geliştirilmiş.
 
Eğitim sistemi içerisinde elektronik ortamın birçok farklı şekilde etkili kullanımıyla geleceğin nesillerinin daha donanımlı olmasını hedefleyen Milli Eğitim Bakanlığı, bu doğrultuda sürekli yeni projeler üretiyor ve yeni sistemler geliştirerek, öğrencilerin hizmetine sunuyor. Hemen her sistemin öğrencilere sağladığı farklı katkılar, öğrencilerin tüm öğrencilik yaşamlarına ve yaşamlarına verecekleri yöne de olumlu katkılar sağlıyor.

Eğitimde bir tür çağdaşlaşma hamlesi gerçekleştirmeye çalışan Bakanlık, bu doğrultuda internet alt yapısını aktif bir şekilde kullanmaya devam ediyor. Öğrencilerin olağan ders programları ve kendi öğretmenleri dışında öğretmenlerle pratik yapabilmelerini sağlayan EBA sistemi, bu sayede farklı bakış açılarından tekrar edebilme şansı buldukları konuları, daha iyi bir şekilde öğrenebilmelerine olanak tanıyor. Bu durum öğrencilerin sisteme yoğun bir şekilde ilgi göstermelerine neden oluyor. Öğrenciler sitemi giriş şifrelerine okullarından temin edebiliyorlar.

HABERE YORUM KAT