1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB e-Okul VBS portalında öğrencilerin tüm okul bilgileri bulunuyor!
MEB e-Okul VBS portalında öğrencilerin tüm okul bilgileri bulunuyor!

MEB e-Okul VBS portalında öğrencilerin tüm okul bilgileri bulunuyor!

E-okul sistemi sayesinde siz de öğrenciye ait not ve devam durumunu her dakika görebilirsiniz. E-okul sistemi şifreli bir sistemdir. Siz de E-okul sistemini bu şifre ile sürekli kullanabilirsiniz.

A+A-

Ülkemizde ilerleyen teknoloji sayesinde bizler de teknolojinin nimetlerinden yararlanabilmekteyiz. Çünkü devlet tarafından bir çok alanda bizlere yenilikler sağlanmaktadır.

Özellikle de eğitim alanı bizler için oldukça önemlidir. Eğitim çok önemli bir alandır. Bizler güzel okullara gidebilmek için sürekli ders çalışırız ve bununda emeğini almak isteriz. Bizler küçük yaşımızdan beri çok çalışarak iyi bir geleceğimizin olmasını isteriz. Bu da küçük yaşlardan başlar ve iyi bir disiplin ile derslerimizi çalışırız. Veliler çocukları için o kadar emek sarf ederler. Küçük yaşlardan beri dershanelere yollarlar ama bazen çalışan anne babalar çocuklarının okullardaki durumlarını takip etmekte zorlanırlar. 

Çünkü okullara gidip çocuklarının durumlarını öğrenmek yoğun iş hayatlarından dolayı kolay olmayabilir. Bu neden ile de teknolojik yeniliklerinden yararlanarak devlet tarafından vatandaşlar için eğitim alanında çok kullanışlı bir hizmet uygulamaya koymuştur. Bu uygulamanın adı e- okul sistemidir. E- okul sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dijital platform üzerinden sunmuş olduğu bir uygulamadır. E- okul sistemi 2007 yılından beri günümüze kadar kesintisiz olarak hizmet vermiştir. E- devlet sistemi hem öğrencilere hem velilere hem de öğretmen ve okul idarecilere büyük kolaylık sağlamaktadır. E- okul sistemi e- okul veli bilgilendirme sistemi ve e- okul yönetim bilgilendirme sistemi olmak üzere iki sistemden oluşmaktadır. İlk olarak e- okul veli bilgilendirme sistemini anlatacağız.

E- okul veli bilgilendirme sistemi öğrencilerin ve de velilerin çok kolay bir şekilde kullanmakta olduğu bir sistemdir. Bu sistem ile öğrenciler ve veliler; notları, devamsızlık günleri, öğrencinin almış olduğu ödevleri, tektir belgesi, teşekkür belgesi, onur belgesi gibi önemli bilgilere ulaşabilmektedir. Bu bilgiler sayesinde veliler çocuklarını daha yakından takip ederek günün her saatinde sisteme giriş yapabilirler. E- okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak için öğrencinin okul numarası, öğrencinin T.C. kimlik numarası ve kimlik bilgileri ile giriş yapmak mümkün olacaktır. Ve de sistem de bulunmakta olan güvenlik kodunu da doğru ve eksiksiz bir şekilde ilgili kutucuğa yazmanız gerekir. Bu bilgileri doldurduktan sonra e- okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. E- okul veli bilgilendirme sistemi oldukça kullanışlı bir sistemdir ayrıca veliler sistemi akıllı cep telefonlarına uygulama olarak indirebilirler. İnternet erişimi sağlandığı her yerden bu uygulama ile çocuğunuzun okuldaki durumlarını güncel olarak takip edebilirsiniz.

E- okul yönetim bilgileri ise sadece öğretmenlerin ve okul idarecilerin kullanabildiği sistemdir. E- okuş yönetim bilgileri sistemini öğretmenler ve okul idarecileri kullanarak öğrencilerin notlarını, devamsızlık bilgilerini, proje ödevleri gibi bilgileri sisteme aktarırlar. E- okul sistemi oldukça pratik bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde hem öğrenciler, hem veliler hem de öğretmenler oldukça yarar sağlamıştır. E- okul sistemi öğrencinin okula kayıt olduğu tarihten okuldan mezun olduğu tarihe kadar öğrencilerin okul ile ilgili bilgilerini mevcut bir şekilde saklar. 

HABERE YORUM KAT