1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. MAZLUMDER'den duyarlılık çağrısı
MAZLUMDER'den duyarlılık çağrısı

MAZLUMDER'den duyarlılık çağrısı

MAZLUMDER Diyarbakır Şubesi, bölgede ve Diyarbakır'da seçim bürolarına dönük artan saldırılara dikkat çekerek, duyarlılık çağrısı yaptı.

A+A-

MAZLUMDER Diyarbakır Şubesi, bölgede ve Diyarbakır'da seçim bürolarına dönük artan saldırılara dikkat çekmek amacıyla dernek binasında basın toplantısı düzenledi.

MAZLUMDER Şube Başkanı Abdurrahim Ay, 30 Mart seçimlerine az bir süre kala partilerin seçim bürolarına ve araçlarına dönük yapılan saldırılara tepki göstererek, siyasi partileri duyarlı olamaya çağırdı. Ay, “Seçim süreci, beraberinde bölgemizde bir şiddet sarmalının da fitilini ateşe vermiştir” diye aktardı. Siyasi partilerin saldırılara karşı duyarlı olmaya çağıran Ay, şunları aktardı:

“Bundan dolayı herkesin ama özellikle siyasi parti ve temsilcilerini söz konusu şiddet ve saldırılara karşı duyarlı olmaları ve bu manada şiddete karşı kesin tavırlarını ortaya koymaları gerekmektedir.”

Seçim süreci içerisinde siyasi partilerin birbiriyle yarışmalarını demokrasinin gereği olduğunu belirten Ay, partilerin birbirine olan öfkesinin provokasyonculara malzeme olmasının önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT