1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mazıdağı Derneği Bağlar'da
Mazıdağı Derneği Bağlar'da

Mazıdağı Derneği Bağlar'da

DİYARBAKIR- Mazıdağı Derneği, Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediye Eş Başkanları Birsen Kaya Akat ile Eşref Güler'i makamında ziyaret etti.

A+A-

Mazıdağı Derneği, Bağlar Belediye Eş Başkanları Birsen Kaya Akat ile Eşref Güler'e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Eş Başkan Eşref Güler, halkın isteği ve önceliklerini kapsayacak bir plan oluşturacaklarını belirtti. Belediyeler için en önemli ilişkilerden birininde kurumlarla yapılan ilişkiler olduğunu kaydeden Güler, belediyelerin tek başına bir anlam ifade etmediğini dile getirdi. 

Güler, “Bu yüzden biz bundan sonra yapacağımız bütün çalışmalarımızda kurumlarımızı, derneklerimizi esas alacağız. Önümüze koyacağımız 5 yıllık stratejik planımız hazır hale geldi. Bu program bütün kurumlarımıza ve bütün derneklerimize gönderilecektir. Toplum için gerekli bütün öneriler bizi daha da yükseltecektir, bu yüzden bizim için önemlidir. Bu stratejik plan 5 yıllık çalışma demektir. Halkın isteği nedir, öncelikleri nelerdir bunları kapsayan bir plandır” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ ESRAR ÇEKİYOR BUNUN ÖNÜNE GEÇMEK LAZIM”

Halkla iç içe olan derneklerin görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Güler, “Elimizden geldiği kadar da o fikir ve görüşlere ciddi yaklaşacağız ve esas alacağız. Bizim için sizin gibi derneklerin önemi büyüktür. Bağlar'ın temel sorunlarından biri de bazı çocuklarımızın esrar içmesidir. Bunun önüne geçmek lazım. Yine temizlik başlı başına en büyük sorunlarımızdan biri haline geldi. Sizin gibi dernekler de bizimle birlikte harekete geçerse ve yardım ederse bu sorunların üstesinden gelebiliriz. Elimizden gelen her şeyi yapacağımıza dair sözümüz vardı ve bu sözün eğrisi olacağız” şeklinde konuştu.

(YRT-YHY-Y)

HABERE YORUM KAT