1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Maxmur'lu çocukların resimleri Diyarbakır'da sergilendi
Maxmur'lu çocukların resimleri Diyarbakır'da sergilendi

Maxmur'lu çocukların resimleri Diyarbakır'da sergilendi

Kayapınar ve Diyarbakır Büyükşehir belediyelerinin katkılarıyla Maxmur Kampı'ndaki çocukların çizdiği resimler Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi'nde sergilendi.

A+A-

Kayapınar ve Diyarbakır Büyükşehir belediyelerinin katkılarıyla Maxmur Kampı'ndaki çocukların çizdiği resimler Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi'nde sergilendi. Serginin açılışına Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Muharrem Cebe, Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kardaş ve çok sayıda sanatsever katıldı. Serginin açılışında konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Muharrem Cebe, "Göç etmek zorunda kalan vatandaşlarımızın yaşadığı Maxmur Kampı'nda kurslara giden çocukların yaptığı resimleri Diyarbakır'da sergilemekten dolayı mutluyuz. Çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veren çocukların yaptığı resimler çocukların barış umutlarını yansıtıyor" dedi. 

Bir hafta açık olacak sergide, 50 tablo sergilenmekte. Çocuklar resimlerde daha çok acı,sınır, barış ve yaşam mücadelesine konu edindiler.

HABERE YORUM KAT