1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Mavi Liste'ye destek çağrısı
'Mavi Liste'ye destek çağrısı

'Mavi Liste'ye destek çağrısı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine "Mavi Liste" ile giren Demokratik İşverenler Girişimi üyeleri, Erganili işverenlerin desteğini aldı.

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine “Mavi Liste” ile giren Demokratik İşverenler Girişimi üyeleri, Erganili işverenlerin desteğini aldı. Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın ise, “Mavi Liste”ye destek çağrısı yaptı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine “Mavi Liste” ile giren Demokratik İşverenler Girişimi üyeleri, Erganili işverenler ile yemekte bir araya geldi. Kadir Baba Restaurant'ta düzenlenen yemeğe “Mavi Liste” adaylarının yanı sıra, çeşitli sektörlerden 200′ü aşkın işveren katıldı. Yemekte “Mavi Liste” adayları adına açıklama yapan Mefahir Altındağ, 7 aydır yoğun bir çalışma yürüttüklerini ve Erganili işverenlerden büyük destek aldıklarını belirterek, “Listemizi, buradaki arkadaşlarımızın taleplerini de dikkate alarak oluşturduk ve Ergani hak ettiği yeri bulsun diye mümkün olduğu kadar gayret gösterdik” dedi.

'Ticaret Odası'nı menfaatlerden çıkarmalıyız'

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için yola çıkarken, herkesi aynı çatı altında toplamayı hedeflediklerini ifade eden Altındağ, “Bizim meseleye bakış açımız farklıdır, bizim duruşumuz farklıdır, çünkü biz Diyarbakır ilçe ve köyleri ile ticaret yapan herkesin bir arada olması gerektiğine inandık. Ticaret Odası'nı artık şahıs, grup menfaatlerinden çıkarmamız gerektiğine inanıyoruz” diye belirtti. Bir oluşum etrafında bir araya gelmenin en doğru seçim olduğunu vurgulayan Altındağ, “Kimi arkadaşlarımız bizi destekledi; ancak maalesef bazı arkadaşlarımız yanımızda yer almadı” dedi. Ergani'nin mevcut potansiyeli ile bir ticaret odasını hak ettiğini belirten Altındağ, bunun Demokratik İşverenler Girişimi'nin önemli hedeflerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Yalçın'dan destek çağrısı

Ardından söz alan Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın, “Mavi Liste”ye destek çağrısı yaparken, “Değerlerimize ve taleplerimize sahip çıkmak için herkesi sandığa gitmeye çağırıyorum. Hepimizin ortak bir amacı var, seçim günü biz seçilmişler başta olmak üzere, geleceğimize, oylarımıza sahip çıkmak adına hepimiz Mavi Liste'deki arkadaşlarımızı seçtirmek için orada olacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT