1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Masterler dostluk maçında karşılaştı
Masterler dostluk maçında karşılaştı

Masterler dostluk maçında karşılaştı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Masterler futbol takımı, bölge masterler takımlarıyla da kaynaşma doğrultusunda karşılaştığı Malatya Masterler futbol takımına 4-1 yenildi.

A+A-

Diyarbakır Masterler futbol takımı, Malatya Malatya Masterler takımı ile 'Kentler arası dostluk' şiarıyla karşı karşıya geldi.

Devlet Su İşleri (DSİ) spor tesislerinde oynana müsabaka Malatya Masterler futbol takımının 4-1'lik üstünlüğü ile sona erdi.

Maç öncesi Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar, Malatya Masterler Derneği Başkanı Deniz Şanlı'ya Diyarbakır Masterler futbol takımının flamasını hediye etti. Malatya Masterler Derneği Başkanı Deniz Şanlı ise, Malatya'nın ünlü kayısı ve kuruyemiş paketini Akar'a verdi.

BAŞKANLAR DOSTLUK MESAJI VERDİ

Malatya Masterler Derneği Başkanı Deniz Şanlı ve Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar, dostluk maçı sonrası yaptıkları açıklamada iller arası kaynaşmanın spor aracılığıyla daha da gelişeceğini ifade etti.

Şanlı ve Akar, "Masterler dernekleri olarak spor aracılığıyla çok güzel dostlukların temelini atıyoruz. İller arası kaynaşma bu sayede daha etkin noktalara ulaşıyor. Sahada güzel mücadelelerin yanında, güzel dostluklar ediniyoruz. Bugünlerde bunun filizini atıyoruz.

Yarınların meyvesini toplayacağımız yıllar olacaktır. Ayrıca bu organizasyonlar sayesinde bölgemiz de sporun birleştirici ve güzel yüzünü ortaya çıkarıyoruz. İller arası kaynaşmanın spor aracılığıyla daha da gelişeceğine inanıyoruz" diye konuştu.
Maçtan sonra ise iki takımın futbolcu ve idarecileri Diyarbakır Masterler Derneği üyesi iş adamı Aziz Fidan'ın yemeğinde buluştu.

(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT