1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Masterler basketbol takımı faaliyetlerine başladı
Masterler basketbol takımı faaliyetlerine başladı

Masterler basketbol takımı faaliyetlerine başladı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da 2013 yılında kurulan Diyarbakır Masterler Derneği sportif faaliyetlerine basketbol dalını da ekledi.

A+A-
Kuruluşundan itibaren yurt içinde katıldığı futbol turnuvaları sayesinde üyelerine spor yapma olanaklarını sağlayan ve ayrıca Diyarbakır'ın tanıtımına önemli katkılar sunan Diyarbakır Masterler Derneği, futbol takımının ardından basketbol takımını da kurarak hazırlık maçlarına başladı.
 
 
Diyarbakır Masterlar Derneği basketbol takımı ilk hazırlık maçında Bağlar Belediyespor basketbol karmasıyla karşılaştı. Masterler basketbol takımı Bağlar Belediyespor basketbol takımına 64-62 mağlup oldu.
 
 
Basketbol takımı kurarak yeni spor dalında oldukları için amaçlarının dernek olarak her branşta spor yapmak olduğunu belirten Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar, "Derneğimiz sportif faaliyetlerine devam ediyor.
 
 
Futbol'da katıldığımız turnuvalardan sonra Basketbol takımımızı da kurarak diğer spor branşlarında mücadele etmenin startını da vermiş olduk. Yarışmacı zihniyetten uzak sadece spor yapma amacıyla üyelerimizle sportif faaliyetlerde bulunuyoruz. Basketbol takımımızla, Bağlar Belediyespor basketbol karmasıyla hazırlık maçında bir araya geldik. Çok güzel ve zevkli geçen bir maç oldu. Bu etkinlikte emeği geçen Özgür Büyük hocamıza, yöneticileri Süleyman Butakın'a, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Akın Erim'e Masterler Derneği Yönetim Kurulu üyelerime ve bizlerle olan tüm dostlara teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.
 
"BASKETBOL ADINA MUTLU OLDUM"
 
Daha sonra konuşan Bağlar Belediyespor basketbol takımı antrenörü Özgür Büyük ise, Masterler Derneği ile basketbol maçında karşılaşmaktan ve böyle güzel bir organizasyonun içinde yer almaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.
 
 
Büyük, "Sporun sadece futbol branşından ibaret olmadığını ve diğer branşlara da Masterler Derneği'nin ilgi göstermesini görmekten dolayı bir spor adamı olarak çok mutlu oldum. Bu tür hazırlık karşılaşmalarını rutin olarak her hafta yapma kararı aldık. Organizasyon teklifi kendilerinden geldi. Bizler de severek kabul ettik. Salonumuz kendilerine her zaman açıktır. Masterler Derneği Yönetim Kurulu'na ve değerli üyelerine, bizlerle birlikte olan basketbol severlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
 
(BE-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT