1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Mardin'in sorunları İstanbul'da tartışılacak
Mardin'in sorunları İstanbul'da tartışılacak

Mardin'in sorunları İstanbul'da tartışılacak

MARDİN - Mardin Dernekleri Federasyonu (MARDİNFED), Mardin'in sorunlarını İstanbul'da tartışmak üzere önemli bir çalıştaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

A+A-

MARDİNFED Genel Başkanı İbrahim Biter, İstanbul'da yapılacak çalıştay öncesi Mardin'de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

15 Kasım 2014 tarihinde İstanbul Harbiye Crowne Plaza Otel'de yapılacak olan organizasyonla ilgili bilgi veren Biter, Mardin Çalışma Platformu 25. Çalışma Toplantısı'nı bir çalıştay halinde düzenleyeceklerini söyledi.

Mardin odaklı hizmet sevdasıyla hareket eden sivil toplum kuruluşları, İstanbul'da ve Mardin'de görev yapmış eski ve yeni vali, belediye başkanları, milletvekilleri ve Mardin'e gönül vermiş kanaat önderlerinin katılımı ile çalıştayın düzenleneceğini belirten Biter, "Çalıştayda Mardin'in turizm, sağlık, kalkınma, istihdam, eğitim, sosyal duruş ve güncel sorunları tartışmakla birlikte barış umudunu hiç yitirmeyen insanlarımız tek umudu olan çözüm süreci ve Mardin'imizin çözüm sürecindeki rolü ve etkisini masaya yatıracağız. MARDİNFED olarak bütün partilere, siyasi oluşumlara eşit mesafedeyiz.

Federasyonumuzda siyaset yok, birlik ve beraberlik var. Federasyon olarak yöresel derneklerimizle ulusal ve uluslararası kamu yararına hizmet eden bir sivil toplum kuruluşu olma gayreti içerisinde çalışmalarımıza çeşitli organizasyonlarla devam ediyoruz. Medeniyet ve hoşgörü merkezi Mardin'de her türden etnik köken, din, mezhep ve siyasi görüşe sahip insanlarımız, belli bir hoşgörü içerisinde kardeşçe bir arada yaşanabildiğini her platformda göğsümüzü kabartarak tüm Türkiye'ye, hatta dünyaya duyurmak adına hepimizin üzerine büyük görevler düştüğüne inanıyorum.

Bizim en büyük hedefimiz toplumsal huzur ve barıştır. Yola çıkılmış olan 'çözüm süreci' şu dönemdeki en hayati meselemizdir. Bu nedenle davamız millet bütünlüğü davasıdır. Davamız barış içindir. Davamız gelecek nesillere bırakacağımız, bin yıllık kardeşliğin şiarıyla, müreffeh huzurlu büyük Türkiye'dir" dedi.


(MSK-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT