1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Mardin Valiliği'den Milli atlete ödül
Mardin Valiliği'den Milli atlete ödül

Mardin Valiliği'den Milli atlete ödül

Bulgaristan'ın Sapazeva Banya kentinde düzenlenen 2008 Balkan Dağ Koşusunda Türkiye'yi temsil ederek, Balkan şampiyonu olan Mardin'in milli atleti Münir Cura’ya Mardin valiliği tarafından 10 bin YTL ödül verildi

A+A-

 Bulgaristan'ın Sapazeva Banya kentinde düzenlenen 2008 Balkan Dağ Koşusunda Türkiye'yi temsil ederek, Balkan şampiyonu olan Mardin'in  milli atleti Münir Cura’ya Mardin valiliği tarafından  10 bin YTL ödül verildi. Mardin valiliğinde düzenlenen törenle ödülünü Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar’dan alan Balkan şampiyonu milli atlet Münir cura hedefinin dünya şampiyonluğuna ulaşmak olduğunu belirtti.

Mardin valisi Mehmet Kılıçlar, Türkiye’yi Balkan dağ koşusunda temsil eden milli atlet Münir Cura’nın bu başarısı hem Türkiye’yi hem de Mardin halkını gururlandırdığını söyledi. Kılıçlar” 1999 yılında sporculuk hayatına başlayan Münir Cura Türkiye’ye birçok dalda birincilik kazandırdı. Son olarak Balkan şampiyonasında elde ettiği birincilik bizleri gururlandırdı. Valilik olarak kendisine 10 bin YTL para ödülü vermeyi kararlaştırdık. İnşallah Balkan şampiyonasından sonra bize Dünya şampiyonluğunu kazandırır. Munir Cura gibi sporcuların yetişmesi için valilik her türlü desteği vermeye hazırdır.”dedi.

Dünya kros şampiyonasına hazırlandığını belirten milli atlet Münir Cura ise, Balkanlarda Türk bayrağını göklere çekmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. 9 yıldır bu spor ile ilgilendiğini ve sevincini Bulgaristan’da başarı elde ettiği koşu esnasında giydiği formayı Vali Mehmet Kılıçlar’a hediye ederek ifade eden Cura” Avrupa’da birçok dalda derece alarak ülkemi Türk bayrağımı en iyi şekilde temsil ettim. İnşallah bundan sonra daha iyi dereceler alarak Hem Türkiye’yi hem de Mardin’i en iyi şekilde tanıtmak istiyorum.” Şeklinde konuştu Daha sonra 11 kez milli takıma seçilen Münir Cura’ya Mardin valisi Mehmet Kılıçlar 10 bin YTL para ödülünü takdim etti.