1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Mardin - Diyarbakır Duble Yolu Yıl Sonu Bitiyor
Mardin - Diyarbakır Duble Yolu Yıl Sonu Bitiyor

Mardin - Diyarbakır Duble Yolu Yıl Sonu Bitiyor

Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, Mardin- Diyarbakır Arasındaki Duble Yolun Yıl Sonuna Kadar Bitirileceğini Söyledi

A+A-

Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, Mardin- Diyarbakır Arasındaki Duble Yolun Yıl Sonuna Kadar Bitirileceğini Söyledi. Kılıçlar, Duble Yol Çalışması Kapsamında 2008 Yılına Alınan Bütün Projeleri Yılsonuna Kadar Bitirmeyi Hedeflediklerini Kaydetti.

Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, Mardin- Diyarbakır arasındaki duble yolun yıl sonuna kadar bitirileceğini söyledi. Kılıçlar, duble yol çalışması kapsamında 2008 yılına alınan bütün projeleri yılsonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Şu ana kadar Mardin merkez dahil olmak üzere toplam 45 köyde asfaltlama ve stabilize çalışması yapıldığını ifade eden Kılıçlar, "Köydes projesi kapsamında yolsuz ve susuz köy kalmayacak. Mardin -Diyarbakır duble yol çalışması için yaklaşık 6 milyon YTL gibi bir harcama yapıldı. Yıl sonuna kadar duble yol çalışmasını bitireceğiz. Yol çalışması kapsamında sadece Mardin-Diyarbakır hattında 10 kamyon 5 kırıcı, 5 dozer, 3 kepçe, 1 kaya delici, 1 TIR, 3 silindir ve 58 personel ile gece gündüz 45 derece sıcak altında büyük bir özveri ile hizmet verilmektedir." dedi.