1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Mardin Büyükşehir Belediyesi artık E-Devlet'te
Mardin Büyükşehir Belediyesi artık E-Devlet'te

Mardin Büyükşehir Belediyesi artık E-Devlet'te

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve çalışmalarını teknolojik gelişmelere uyarlayan Mardin Büyükşehir Belediyesi, www.mardin.bel.tr üzerinden verdiği elektronik belediyecilik hizmetlerini, e-devlet kapısı üzerinde de sunmaya başladı.

A+A-

Yurttaşların hizmetlere ulaşımını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, www.mardin.bel.tr  üzerinde sunduğu elektronik belediyecilik hizmetlerine tek bir noktadan güvenli ve etkin bir şekilde erişimi sağlamak amacıyla e-devlet sistemi oluşturdu.  
E-devlet sistemi hakkında bilgi veren Bilgi İşlem Daire Başkanı Bayram Kayık, yurttaşların e-devlet üzerinden Büyükşehir Belediyesi ile ilgili işlemlerini daha kolay, etkin ve hızlı yapabilmeleri için bu sistemi oluşturduklarını belirterek, “ e-devlet sistemi üzerinden yaptığımız çalışmayla, yurttaşlarımız, beyan, sicil, tahakkuk ve tahsilat bilgileri olmak üzere dört servisimize artık çok rahat bir şekilde ulaşıp işlemlerini gerçekleştirebilecekler. www.turkiye.gov.tr internet sitesi aracılığıyla T.C. kimlik numarası ve şifresiyle giriş yapan yurttaşlarımız, Mardin Büyükşehir Belediyesi sekmesine giderek belirtilen sorgulamaları yapabilirler.

Yurttaşlara hizmeti kolaylaştıracak projeleri üretmeye devam ettiğimiz gibi şuanda mobil uygulama sistemi üzerinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT