1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Maraşlı'dan engelli ailelere ziyaret
Maraşlı'dan engelli ailelere ziyaret

Maraşlı'dan engelli ailelere ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, engelli aileleri ziyaret etti.

A+A-

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, engelli aileleri ziyaret etti.
Kulp'ta yaşayan engelli vatandaşları unutmayan İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, yaşlı ve engelli ailelerin evini ziyaret etti. İlçede yaşayan engelli ailelerin sorunlarıyla birebir ilgilenen Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, sosyal devlet anlayışının ve vicdani sorumluluğun en önemli görevinin engelli vatandaşlara hak ettiği hayat şartlarını sağlamak olduğunu söyledi.

Kaymakam Maraşlı, "Ülkelerin gelişmişlik düzeyi, toplumun tüm bireylerini bir bütün olarak kabul ederek, hoşgörü ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde kucaklamasına bağlıdır. Hem sosyal devlet anlayışının hem de vicdani sorumluluğumuzun önemli bir gereği engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulmasıdır. Engelli bireylerimizin ekonomik ve sosyal hayata katılımlarının önünü açmak, ekonomik şartlarını iyileştirmeye dönük çalışmalar yapılmaktadır.

Engellilerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmalar, hepimizin ilgi ve desteğiyle hız kazanacaktır. Bu konuda devletimize olduğu kadar, halkımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza da büyük görevler düşmektedir" dedi.

(MT-YRT-MO-Y)

HABERE YORUM KAT