1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Manuel terapiyle ağrıdan kurtulun
Manuel terapiyle ağrıdan kurtulun

Manuel terapiyle ağrıdan kurtulun

Kişilerin yaşam kalitesini düşüren bel, boyun, sırt ve ayak ağrılarına manuel terapi ile çözümü kolaylaştı.

A+A-
Uzman terapist Muhsin Duran, uzun yıllardan buyana manuel terapiyle bir çok hastalığa çare olduğunu ifade ederek, herhangi bir ilaç ve cihaz ile işlem yapmadığını söyledi. Duran, bel fıtığı rahatsızlığı yaşayanlara uyguladığı terapili çözümlerle kısa sürede hiç risk ve ağrı yaşatmadan bel fıtığı hastalığına son veriyor.
 
MANUEL TERAPİYLE TEDAVİ
 
Eğitim alanıyla ilgili bilgi veren Duran şöyle dedi: "Sağlık Bilimlerinde master yaptıktan sonra, Antalya'da 3 yıl boyunca masaj eğitmenliği yaptım. Eğitim verdiklerim genelde yabancı uyruklulardan oluşuyordu. Eğitimi tamamlayanlar masörlük gibi birçok alanda çalışmaya başladı. Manuel terapiyle ilgili Rusya ve İtalya'da eğitimler almıştım. Bölge halkımızın alternatif tıpa ilgisi çok fazla. Herhangi bir ilaç ve cihaz kullanmadan manuel terapi işlemleriyle çok sayıda hastayı iyileştirdik. Bu manuel terapinin hiç bir risk ve ağrısı yoktur." Duran, ayrıca bitkisel ürünler konusunda da önemli çalışmaları olduğunu ifade ederek, özellikle iç hastalıklara çare bulduklarını kaydetti.
 
AĞIRININ MERKEZİNE ODAKLANMAK
 
Duran, Manuel terapinin tıbba alternatif olmadığını, tıbbın tamamlayıcısı olduğunu ifade ederek, “Biz sebepten sonuca gideriz. Tıp genellikle ağrıya yoğunlaşıyor ve ağrıyı gidermek için çalışıyor. Halbuki ağrının bize vermek istediği bir mesaj vardır. O mesaj alınmadan ağrının giderilmesi doğru olmaz” dedi.
 
Bel ve boyun ağrılarıyla ilgili olarak Duran, Ağrıların çoğunun sırtta bulunan 24 omurun sinir sistemiyle bağlantılı olduğunu belirterek, “Omurların bloke olmasıyla sıkışan sinirler, irtibati olan organların da çalışmasını negatif yönde etkiliyor. Buranın organları tetiklemesiyle meydana geliyor.” 
 
TÜRKİYE'DE PEK BİLİNMİYOR
 
Manuel terapi tekniklerinin Türkiye'de pek bilinmediği ve tanınmadığını anlatan Duran, “Zaten bel fıtığının sebebi de bir bacağın diğerinden bir-iki santim kısa olması. Hasta kendini rahat bıraktığı sürece birkaç dakika içinde kayma yerine oturtuluyor. Fıtık omurların arasında olan bir conta gibi anlatılabilir. Patlayıp çıktığı zaman sinire baskı yapar. Bu sinirdir sizi rahatsız eder. Bu yöntemle bunu açınca tekrar içine giriyor ve böylece siniri rahatlatıyoruz” diyerek her bel ağrısının da fıtık olmadığının altını çizdi. Manuel terapiyi bilmediği için korkup kendini bırakamayan kişilere müdahale edemediğini ifade eden Duran, sadece kaza sonucu oluşan durumlarda röntgen istediğini ve hastayı hastaneye yönlendirdiğini kaydetti.
 
SAĞLIĞINA KAVUŞAN HASTA
 
Hasta Şehmuz Akyıl “Ben esnafım yaklaşık 2 yıldır boyumda ve belimde ağrı vardı. Yatarken belimde ve boyumda ve kolumda uyuşukluk vardı. Doktora gittim bana dediler gel seni emnaliyat yapalım seni dediler bende Muhsin hocayı gazetelerde ve televizyonlarda gördüm ve kendisiyle irtibata geçtim. İlk sayansta manuel terapili uygulayarak ilk seyansta belimde ve boynumda ağrılarının hafiflediğinin gördüm buğun ise ikinci seyansıma geldim ve uygulamadan bayağı memnunun oldum kendimi daha iyi hissediyorum belinde ve boynunda ağrı olan ve tedaviye ihtiyacı olanaları burayı öneriyorum şuan kendimi çok iyi hissediyorum dedi. 
 

HABERE YORUM KAT