1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mali müşavirlerden Rojavaya yardım
Mali müşavirlerden Rojavaya yardım

Mali müşavirlerden Rojavaya yardım

Kayapınar Belediyesi'nin Rojava ve Şengal halkıyla dayanışma amaçlı başlattığı yardım kampanyasına Diyarbakır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 400 adet yardım paketiyle destek verdi.

A+A-
Şengal ve Kobanê için başlatılan  “Bir Paket de Sen Al” kampanyasına Diyarbakır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası  50 tl'lik 400 adet yardım paketiyle destek verdi.
 
Kampanyaya destek veren yerel bir markette yapılan paket alımına Kayapınar Belediyesi Eş BaşkanıMehmet Ali Aydın, Diyarbakır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Erkan Azizoğlu ve oda yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kobeni'nin yeniden inşası için tüm duyarlı kesimlerin harekete geçmesi gerektiğini belirten Diyarbakır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Erkan Azizoğlu,”  Bu bir yardım değil, kardeşlerimizle dayanışmadır.
 
Çetelerin saldırıları sonucu binlerce kardeşimiz topraklarını terk etmek zorunda kaldı. Bölgenin özgürleşmesiyle insanlarımızın topraklarını geri dönmeleri için bölgenin yeniden inşası için daha büyük bir dayanışma içinde olmalıyız. Oda olarak bölgenin yeniden inşası için üzerimize düşeni yapacağız ve tüm duyarlı kesimleri çağrı yapıyoruz.. Bu anlamıyla yardımlarımız devam edecektir “ şeklinde konuştu.
 
Kürt halkı için Kobani ve RojavA'nın öncelik olduğunu belirten Kayapınar Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın,” Odamızın bu duyarlılığından dolayı belediye ve Amed halkı olarak teşekkür ediyoruz. Halkımız Kobani ve Rojava direnişinin yanında yer alarak ve topraklarından göç etmek zorunda kalan kardeşlerine aşını paylaşarak büyük bir duyarlılık göstermiştir. Bölgenin yeniden inşası için daha çok dayanışma günüdür. Kobani'da yalnızca Kürt halkı değil, insanlığın ortak değerleri için büyük bir mücadele verilmiştir. Tüm insanlığın bu değerlere daha çok sahip çıkma günüdür “ şeklinde konuştu.
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT