1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mali Müşavirler Odasından Sur esnafına büyük destek
Mali Müşavirler Odasından Sur esnafına büyük destek

Mali Müşavirler Odasından Sur esnafına büyük destek

Diyarbakır’da tırmanan şiddet olaylarından sonra Sur İlçesinde başlatılan sokağa çıkma yasağı yaşayanlarla birlikte esnafında içini kanattı.

A+A-

Diyarbakır’ın ticaret kalbi olan Sur ilçesi şiddetlenen çatışmalarla birlikte tanınamaz hale geldi. Bu yaşanan olaylardan en çok nasibini alanlarda esnaflar oldu. Binlerce çalışanı iş yapamaz ve iş yerlerini kapatma ile karşı karşıya geldi.


Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası (GÜNDOKFED, DİKO) Başkanı Mustafa Akkul’un yaşanan gergin atmosferde, esnafların mağduriyetlerinin giderilmesinde yaptığı çalışmalar taktir topluyor. Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Erkan Azizoğlu ile yaptığı görüşmeler esnafın lehinde gerçekleşti. Bunca yaşanan sıkıntının ardından esnaflara müjdeyi GÜDOKFED, Diko Başkan Mustafa Akkul verdi.


Esnaflardan tasdik ücreti alınmayacak


Mustafa Akkul’un yaptığı girişimlerden sonra Sur esnafından yıllık defter tasdik ücreti alınmayacak. Yaklaşık 3 Bin 200 esnafı olan sur ilçesinde yıllık tasdik ücretlerinin alınmayacağını öğrenen Sur ilçesi esnafı kısmen de olsa bir nevi rahatladı. Başkan Mustafa Akkul ise konu ile şu değerlendirmelerde bulundu:


“Neredeyse artık esnaflarımız kan ağlıyor. Tırmanan şiddet atmosferinin bir an önce son bulmasını ve tarafların ateşkes içinde olması gerektiğini düşünüyoruz. Bölgede çift taraflı bir ateşkesin halkın ve ticaretin yüzünü güldürecek. Barış ortamının yeniden gelmesi ve ticaretin yeniden canlanması gerekiyor. Sur esnafımız ve diğer ilçelerde ki esnaflarımız çok zor durumda, Mali Müşavirler Odası Başkanı Erkan Azizoğlu’na da bu anlamda teşekkür ederim”


Mali Müşavirler Başkanı Erkan Azizoğlu ise, “Biz müşavirler odası olarak bu konuyla ilgili daha öncede de toplantılar yaptık ve en son kuyumcular odası başkanı Mustafa bey bizleri ziyaret etmesiyle birlikte bizde bu kararımızı verdik. Umarım bir nebzede olsa sur için esnaflarımıza bir katkı olur” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler