1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Malatyaspor'da Burak Akdiş Ve Mehmet Ayaz ayrıldı
Malatyaspor'da Burak Akdiş Ve Mehmet Ayaz ayrıldı

Malatyaspor'da Burak Akdiş Ve Mehmet Ayaz ayrıldı

Sarı-kırmızılı kulüp tarafından yapılan açıklamada, "Kulübümüzde son günlerde yaşanan belirsizlik ortamından dolayı ve transfer sezonunun sonlarına doğru yaklaşılması nedeniyle Sakaryaspor'dan transfer edilen Burak Akdiş ve Boluspor'dan transfer edilen Me

A+A-

Sarı-kırmızılı kulüp tarafından yapılan açıklamada, "Kulübümüzde son günlerde yaşanan belirsizlik ortamından dolayı ve transfer sezonunun sonlarına doğru yaklaşılması nedeniyle Sakaryaspor'dan transfer edilen Burak Akdiş ve Boluspor'dan transfer edilen Mehmet Ayaz'ın sözleşmeleri kendilerinden gelen talep üzerine karşılıklı olarak feshedildi" denildi.

Malatyaspor Kulübü Başkan Vekili Dr. Kenan Kalı, 23 Ağustos tarihinde yapılacak kongrede başkanlığa aday olmayacağını belirterek, "İlhan Kavuk'u istifaya sürükleyen ekonomik sorunların çözümü konusunda hiçbir sonuç alınamadı. Bu nedenle olağanüstü kongrede şahsım ve yönetim kurulum aday olmayacağız. Kamuoyunun malumu olduğu üzere 5 Ağustos tarihinde sayın başkanımız İlhan Kavuk görevinden istifa etmişti. 8 Ağustos tarihinde yönetim kurulu kararıyla 13 Ağustos'ta başkanlık görevine getirilmiştim. Yönetim kurulumuzun tüm çabalarına rağmen sayın İlhan Kavuk'u istifaya sürükleyen ekonomik sorunların çözümü noktasında hiçbir olumlu sonuç alınamamıştır. Yönetim kurulumuz sayın Kavuk'un tekrar göreve gelmesi ve Malatyaspor başkanlığını üstlenmesinin kulübün menfaatine olduğunu düşünerek, bu konuda kamu kurum ve kuruluşları yetkilileri de bizimle aynı fikri paylaşmışlardır. Sayın Kavuk'un göreve dönmesi gerektiğini ifade etmişlerdir ve gerekli görüşmeleri yapmışlardır. Ancak bu konuda da somut bir adım atılamamıştır. Bu şartlar altında 23 Ağustos tarihinde yapılacak olağanüstü kongrede şahsım ve yönetim kurulu üyesi değerli arkadaşlarım aday olmayacağız. Yeni gelecek yönetimin önünü açma ve zaman kaybına neden olmama adına bu kararı şimdiden kamuoyuna duyurmanın gerekli olduğuna, aksi bir davranışın ise Malatyaspor'a zaman kaybettireceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.