1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Malatyaspor Zor Günler Geçiriyor
Malatyaspor Zor Günler Geçiriyor

Malatyaspor Zor Günler Geçiriyor

Sezon sonuna kadar 9 milyon YTL'lik bütçe yapılması gereği ortaya çıktı. Yönetim olarak böyle bir bütçe yapma imkanımız yok"

A+A-

Malatyaspor'un başkanı Kenan Kalı, iki gündür kulübün borçları ve sezon sonuna kadar yapılması gereken bütçe ilgili çalışma yaptıklarını belirterek, "Sezon sonuna kadar 9 milyon YTL'lik bütçe yapılması gereği ortaya çıktı. Yönetim olarak böyle bir bütçe yapma imkanımız yok" dedi..

Kenan Kalı yaptığı açıklamada, kulübün genel koordinatörü Süleyman Tekgül'ün iki günden bu yana kulübün borçları ve sezon sonuna kadar yapılması gereken bütçe ile ilgili çalışmalar yaptığını vurguladı.

Sezon sonuna kadar vergi ve diğer ödemelerin yaklaşık 13 milyon YTL olduğunun ortaya çıktığını ifade eden Kalı, şu bilgiyi verdi:''İlk etapta 4 milyon YTL ödemeye ihtiyaç var, ancak yapılan çalışma sonunda sezon sonuna kadar kulübü rahat bir şekilde götürebilmek için 13 milyon YTL bütçeye ihtiyaç olduğunu belirledik. Bunu en fazla 9 milyon YTL'ye kadar düşürebileceğimizi saptadık. Bu durumda 23 Ağustos'ta yapılacak kongre öncesinde yönetim olarak devam edip etmeyeceğimizi iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Hayal peşinde koşarak kulübe zarar vermek istemiyoruz. Sayın Valimiz Halil İbrahim Daşöz ve Belediye Başkanımız Cemal Akın ile görüşerek bunu değerlendireceğiz. Ondan sonra da yol haritası çizeceğiz.''

''15 AĞUSTOS'A KADAR KARARIMIZI VERECEĞİZ''Yönetim olarak böyle bir bütçe yapma imkanlarının olmadığını dile getiren Kalı, şöyle devam etti:''Yola çıkacağımız arkadaşlarımıza rakamları doğru vermemiz gerekiyor. 9 milyon YTL'lik bütçe yapma imkanımız yok. Kulüpte başarı olacaksa bu rakamları iyi bilmek lazım. Şu anda bu konuları bilen insanlarla istişare ediyoruz, ama tablo buysa yapabileceğimiz bir şey yok. Görüşme ve değerlendirmelerden sonra 15 Ağustos'a kadar yönetim olarak kongrede devam edip etmeme kararımızı açıklayacağız.''

Kenan Kalı, başkanlık görevinden istifa eden İlhan Kavuk ile de görüştüklerini, Kavuk'un başkanlığa devam etmek istemesi halinde ona destek vereceklerini de sözlerine ekledi.