1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Malatya'dan Diyarbakır'a kardeşlik köprüsü
Malatya'dan Diyarbakır'a kardeşlik köprüsü

Malatya'dan Diyarbakır'a kardeşlik köprüsü

Malatya Umut Eğitim Gönülleri Derneği (UMUT-DER), kadın üyeleri tarafından 'Kardeş Aile Projesi' kapsamında belirlenen Diyarbakır'daki ihtiyaç sahibi 70 aileye Ramazan ayı dolayısıyla gıda paketi dağıttı.

A+A-

Dernek Başkanı Hatice Erşan ile üyeler Diyarbakır'a giderek 'Kardeş Aile Projesi' kapsamında belirlenen 70 aileyi tek tek ziyaret etti. Kardeşliği daha da pekiştirilmesi adına ihtiyaç sahibi ailelere ve Ayna Grubu'nun solisti Erhan Güleryüz'ün adını taşıyan okuma salonunda muhtaç vatandaşlara Ramazan ayı dolayısıyla dernek üyelerinin bağışlarıyla oluşturulan gıda paketleri dağıtıldı. İçinde yağ, şeker, un, pirinç gibi temel gıda maddelerinin yer aldığı yardım paketleri ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

UMUT-DER Başkanı Hatice Erşan, Kardeş Aile Projesi kapsamında Diyarbakır belirledikleri aileleri evlerine konuk olduklarını belirtti. Ziyaretler sırasında ailelere dernek üyelerinin özverilerle hazırladıkları gıda paketlerini dağıttıklarını söyleyen Erşan, "Kardeş Aile Projesi'ni bir süre önce hayata geçirdik. Bu çerçevede belirli aralıklarla Diyarbakır'daki kardeş ailelerimizi ziyaret ediyoruz. İnsanlarımız arasında bir bağ oluşturmaya çalışıyoruz. Milletimizin asırlardır sahip olduğu ancak son yıllarda yozlaşan temel değerleri yardımlaşma, özveri, kardeşliği yeniden canlandırmak istiyoruz. Herkes mümkün olduğunca birer ikişer kardeş aile edinsin. Bu insanları ziyaret edelim. Bu insanlara destek olalım. Bu insanlarla beraber olduğumuzu, aynı ülkenin insanları olduğumuzu, aynı milletin insanları olduğumuzu hissettirelim." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT