1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Makine-ekipman hibe başvurularına devam
Makine-ekipman hibe başvurularına devam

Makine-ekipman hibe başvurularına devam

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde 2014 yılı Makine Ekipman Hibe Desteği'nden yararlanmak isteyen çiftçilerin 9 Haziran, bireysel sulama makine ve ekipman alımlarından yararlanmak isteyen çiftçilerin de 14 Temmuz'a kadar müdürlüğü başvuru yapması

A+A-

Çermik İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 2014 Yılı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 41 adet makine ve ekipmana yüzde 50 hibe desteği verileceği duyuruldu.

Çermik İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Güden, başvuracak kişilerin Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı olmaları gerektiğini belirtti.

Güden, "41 tarımsal makineye destek verilecek. Çiftçiler ile tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ve bunların üst birliklerinin başvurusu kabul edilecek. Çiftçiler 50 bin lira, kooperatif ve birlikler adına başvuranlar ise 100 bin liralık desteklemeden faydalanabilecek. 41 tarımsal makine için hibeye esas mal alım tutarının yüzde 50'sinin Bakanlıkça hibe olarak verilecek. Hibe için başvuru süresi 9 Haziran 2014 tarihinde mesai bitiminde sona erecek. Başvuruların bu tarihe kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bizzat yapılması gerekiyor" dedi.

BİREYSEL SULAMA MAKİNE VE EKİPMAN ALIMLARI DA DESTEKLENİYOR

Güden Ayrıca, 2014 yılı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında bireysel sulama makine ve ekipmanların alımı konusunda yüzde 50 hibe destekli başvuruların da başladığı bildirildi.

Güden yaptığı açıklamada, hibeye esas tutarın gerçek kişiler için mal başına 100 bin ve tüzel kişiler için mal başına 200 bin lirayı geçemeyeceği, başvuru bütçelerinin KDV hariç olarak hazırlanacağı ve başvuracak kişilerin Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı olmaları gerektiğini belirtti.

Bireysel sulama makine ve ekipman hibe başvuruları süresi 14 Temmuz 2014 tarihinde mesai bitiminde sona erecek. Başvuruların bu tarihe kadar İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bizzat yapılması gerekiyor.


(HG-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT