1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mahmutpaşa'dan anlamlı jest
Mahmutpaşa'dan anlamlı jest

Mahmutpaşa'dan anlamlı jest

İstanbul'un tarihi alışveriş mekanlarından Mahmutpaşa'nın esnafı ,geleceğin yıldızlarını yetiştirmeyi amaçlayan Remzi Kızgın yönetimindeki Diyarbakır Ziraat Futbol Akademisi'nde eğitim alan 9-14 yaş gruplarındaki çocuklara yardım yaparak anlamlı bir jestt

A+A-

MALZEMEDEN KIRTASİYEYE KADAR

2 yıl önce kurulan Ziraat Futbol Akademisi'nde futbol eğitimi alan çocuklara İstanbul'dan örnek bir jest yapıldı.İstanbul'un tarihi ve tanınmış alışveriş merkezi Mahmutpaşa'nın esnafı 100'e yakın genç sporcuya malzeme,kırtasiye ve giyim yardımında bulunarak sporun gelişmesi için önemli bir davranışta bulundu.

Annesinin Diyarbakırlı olduğunu belirten Mahmutpaşa Alışveriş Merkezi Başkanı Yusuf Yetişgin, sosyal ve ekonomik anlamda geri bırakılmış olan Doğu ve Güneydoğu'nun merkezi Diyarbakır'ın genç nüfüs bakımından Türkiye'de ilk sıralarda olduğuna dikkat çekerek, bu çocukların spor yapmasını önemsediklerini ve bu amaçla destek verdiklerini söyledi.

ÇOCUKLARA TATİL JESTİ YAPILACAK

Yetişgin,”Bölgede futbolun sevildiğini biliyoruz. Genç nüfüsün fazla olduğu bu bölgedeki nüfüs yapısı ve çocukların futbol tutkusu aslında ülkemiz için de avantajdır. Diyarbakır'daki bu tabloyu bizzat gördük. Buradan olumlu izlenimlerle ayrıldıktan sonra yardım yapma kararı aldık. Esnafın katkılarıyla malzeme,giyim ve kırtasiye gibi yardımlarda bulunduk. Bunu bir lütüf olarak görmüyoruz. Bu gençlere,bu çocuklara karşı görevimiz olarak kabul ediyoruz. Yaz döneminde bu çocukları İstanbul'a tatile götüreceğiz. Orada futbol turnuvası yaparak yetenekli futbolcuların daha iyi yerlere gelmesine katkı sunacağız. Bundan sonra da maddi ve manevi katkılarımız devam edecek.” dedi.

KIZGIN: 'HAYALİMİZ GERÇEK OLDU'

Ziraat Futbol Akademisi Teknik Sorumlusu Remzi Kızgın da Mahmutpaşa esnafının herkese örnek olabilecek bir davranışta bulunduğuna dikkat çekerek,Yusuf Yetişgin ve tüm esnaflara teşekkür etti. Kızgın,”Böyle bir akademi kurmak benim en büyük hayallerimden biriydi. Uzun yıllar dışarıda çalışarak edindiğim birikimi memleketimin gençliğine vermek istedim. 2 yıl önce kurduğumuz akademide sadece futbol değil sosyal içerikli bir eğitim de veriyoruz. Çocuklarımızın iyi futbolcu olmasından ziyade eğitimli,ahlaklı birer birey olmasını amaçlıyoruz. Bu mücadelemize destek veren Mahmutpaşa esnafına ve dernek başkanı Yusuf Yetişgin'e çok teşekkür ediyoruz.Bu yardımlar moral ve motivasyonumuzu artırdı. ” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT