1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mahkeme Dedaş'a dur dedi!
Mahkeme Dedaş'a dur dedi!

Mahkeme Dedaş'a dur dedi!

DİSKİ Genel Müdürlüğü'nün Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. aleyhine açmış olduğu Menfi Tespit davasında mahkeme elektriklerin bağlanması ve kesilmemesi konusunda ihtiyati tedbir kararı verdi. Karar memur eliyle hızlı bir şekilde DEDAŞ'a tebliğ edildi....

A+A-
Diyarbakır 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde akşam saatlerinde görülen davadan ihtiyati tedbir kararı çıktı. Karar DİSKİ Genel Müdürlüğü tesislerindeki elektrik kesintilerinin son bulması anlamına geliyor. Mahkeme kararı hızlı bir şekilde DEDAŞ'a memur eliyle tebliğ edildi.
 
Kararda şu ifadeler yer aldı: “Davacı tarafça davalı kurumun davacıya ait elektrik aboneliklerinde elektriği kestiğini belirtilerek bu hususta ihtiyati tedbir kararı verilmesi talep edilmiştir. Davacının iddiasının içeriği davacıya bu aşamada elektrik temin edilmemesi halinde HMK 389. maddesindeki tedbir şartlarından olan 'gecikme sebebiyle ciddi bir zararın doğacağından endişe edilmesi halinin' oluştuğu ve HMK.391. maddesi gereğince 'bir şeyin yapılması yönünde sakıncayı ortadan kaldıracak veya zararı engelleyecek her türlü tedbire karar verebilir' hükmü gözetilerek, bu aşamada tedbir talebinin kabulüne karar vermek gerekmiştir” denildi.
 
Elektrikler bağlanacak
 
Mahkeme, Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Silvan, Sur ve Yenişehir ilçelerinde elektriklerin yeniden bağlanmasına karar verdi.
 
DEDAŞ Genel Müdürlüğü'nün 20 Ocak 2014 tarihinde DİSKİ Genel Müdürlüğü'ne ait merkez ve ilçelerde hizmet üreten Pompa İstasyonları, Atık Su Arıtma Tesisi, İçme Suyu Arıtma Tesisleri ve kuyu pompalarının elektriğini kesmesi üzerine DİSKİ Genel Müdürlüğü Menfi Tespit davası açmıştı.

HABERE YORUM KAT