1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mahalli İdareler Derneğini ziyaret etti
Mahalli İdareler Derneğini ziyaret etti

Mahalli İdareler Derneğini ziyaret etti

DİYARBAKIR-Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç Mahalli İdareler Derneğini ziyaret etti.

A+A-
Dernek Başkanı Ömer Faruk Taş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Mustafa Cahit Kıraç'a, Dernek Başkanı Ömer Faruk Taş tarafından yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi verildi.
 
Samimi bir ortamda geçen ziyarette yerel yönetimler ve kent sorunları konuşularak karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Ömer Faruk Taş, “Sivil toplum kuruluşlarına verilen değeri bir kez daha göstermiştir. Sayın Valimiz Mustafa Cahit Kıraç'a teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Dernek hakkında bilgi veren Taş, derneklerinin kamu yararı statüsünde ve Genel Merkezi'nin Ankara'da olduğunu belirterek, “Yaklaşık 2,5 yıl önce Diyarbakır Şubemizi 23 arkadaşımızla birlikte kurduk. Kurucular Kurulumuzda çeşitli meslek sahibi arkadaşlarımız bulunmaktadır. Derneğimiz köklü bir gelenekten geliyor. Süreli Yayınlarımız ve mevzuat kitaplarımız bulunmaktadır. Mahalli idareler Enstitüsü bulunmaktadır. Burada çok tecrübeli ve deneyimli hocalarımız görev almaktadır. Eğitimsel çalışmalar yapmaktayız. İnternet üzerinde yayın yapan bir TV'miz bulunmaktadır” dedi.
 
Vali Kıraç ise, mahalli idarelerin önemini vurgulayarak, Diyarbakır'da gösterdikleri başarılı faaliyetlerden dolayı derneğe teşekkür etti.
 
 Ziyarete Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran da eşlik etti. Ziyaret, Diyarbakır Valiliği tarafından hazırlanan “Alemleri Nur Eyledi” ve “Suzan Suzi” klibinin izlenmesiyle son buldu.
 
 
Muhabir: MEHMET ÇAKAN 
Yayınlayan: Necdet Doğruyo

HABERE YORUM KAT