1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Mahallede sessizlik hakim
Mahallede sessizlik hakim

Mahallede sessizlik hakim

BATMAN- Batman'da sevgilisiyle yaşadığı aşk sonrası hamile kalan ve banyoda doğum yaptıktan sonra bebeğini öldürüp poşete koyarak evde saklayan kadının mahallesinde sessizlik hakim.

A+A-
Batman Petrolkent Mahallesi'nde yaşayan 19 yaşındaki Çiğdem K., ismi henüz öğrenilmeyen bir kişiyle yaşadığı evlilik dışı ilişki sonucu hamile kalmış, durumu ailesinden gizleyerek oturduğu evin banyosunda tek başına doğum yaptıktan sonra bebeğini öldürüp poşete koyarak evde saklamıştı.
 
Doğuma bağlı kan kaybı nedeniyle rahatsızlanan ve Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne giden Çiğdem K., olayı doktora anlatmasının ardından gözaltına alınmıştı. Emniyetteki sorgusunun ardından savcılığa çıkarılan Çiğdem K., tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmiş, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Batman M Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilmişti. 
 
Olay sonrası Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderilen erkek bebeğin cenazesi yapılan otopsi sonrasında Batman Bölge Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Morga kaldırılan erkek bebeğin sahibi çıkmadığı takdirde 15 gün sonra kimsesizler mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.
 
Olayın duyulmasıyla beraber aynı mahallede ikamet eden vatandaşlar yaşanan vahşeti anlatmakta güçlük çekti. Sessizliğin hakim olduğu mahallede, vatandaşlar olaya tepki göstererek, kentte büyük bir vahşetle uyandıklarını ve olayın bir vahşet olduğunu söyledi.
 
(MŞY-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT