1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mahalle sorunları masaya yatırıldı
Mahalle sorunları masaya yatırıldı

Mahalle sorunları masaya yatırıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin, "Amed 2020 Stratejik Plan Toplantıları" kapsamında Hani ilçesinde düzenlenen toplantıda, ilçedeki mahallelerin sorunları masaya yatırıldı.

A+A-

Hani Belediyesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Fırat Anlı Hani Belediyesi Eşbaşkanı Abdurrahman Zorlu ve mahalle muhtarları katıldı.

Burada bir konuşma yapan Anlı, 'Amed 2020 Stratejik Plan Toplantıları'nı ilçelerde düzenlemelerinin asıl amacının belediyenin sorunları yerinde görüp, mahallelerde yaşanan sorun ve sıkıntıları masaya yatırarak tespit etmek olduğunu söyledi.

Anlı, "İl ve ilçe merkezlerimizde yaşayan vatandaşlarımızın gördüğü tüm hizmetleri mahallerimizde de vereceğiz. Belediyemize bağlanan tüm mahallelerimize eşit bir şekilde hizmet sunacağız. Bize oy veren yada vermeyen ayrım gayrım yapmadan her kesime Belediye olarak hizmet vermek olmazsa olmazlardan biridir. Bu yüzden hizmetlerimiz hızla devam edecek. İlçe de yaşanan sorun ve sıkıntıları, el ele verip, hep birlikte gidereceğiz. Sizleri burada toplayıp toplantı yapmamızın asıl amacı ivedilik arz eden sorun ve sıkıntıları yerinde ve sizin ağzınızdan duyup, tespit ederek çözmeye çalışacağız" dedi.

Hani Belediyesi Eşbaşkanı Abdurrahman Zorlu da tüm sorunlara vakıf olduklarını belirterek, arıtma tesisi için Büyükşehir Belediyesi ve DİSKİ ile görüşme başlattıklarını, en kısa zamanda çözülmesi için çaba sarf edeceklerini söyledi.

Toplantıların yılda iki kez yapılmasını öneren Zorlu, Anlı'ya katılımından dolayı teşekkür etti.


(İÜ-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT