1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Maden Mühendisleri Odası'ndan 60.yıl sergisi
Maden Mühendisleri Odası'ndan 60.yıl sergisi

Maden Mühendisleri Odası'ndan 60.yıl sergisi

DİYARBAKIR- Maden Mühendisleri Odası tarafından, kuruluşunun 60'ıncı yılı nedeniyle fotoğraf sergisi açıldı.

A+A-
60'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlayan Maden Mühendisleri Odası, Diyarbakır'da fotoğraf sergisi açtı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı'nda açılan sergiye HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, Maden Mühendisleri Odası yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
 
Serginin açılış konuşmasını yapan Beştaş, Türkiye'de gündemin hızla değiştiğine dikkat çekerek, “Ama iş kazaları, iş cinayetleri ve iş katliamları hiç gündemden düşmemesi gereken çok önemli bir olgu. Her gün işçiler kaza diyemeyeceğiz bir şekilde yaşamlarını kaybediyorlar. Soma onlardan biriydi. Ermenek de öyle.
 
Aileler, büyük bir dramla halen çocuklarının, eşlerinin, kardeşlerinin cenazelerini bekliyorlar. Bu çok büyük bir acı. Yetkililer gerekli önlemleri almak yerine şimdi iş güvenliği paketi diye yeni bir paket açıklıyor. Adım atacağını söylüyor ama bu koşulları daha da ağırlaştıran düzenlemeler getiriyor. Günü birlik politikalarla bu soruna çözüm gelmeyeceğini bütün halk biliyor. Türkiye'de, işçi katliamların önlenmesi noktasında öncelikle ihtiyaç olan şey siyasi iradedir. Biz HDP olarak her zaman işçilerin yanında olacağız. Onların mücadelesi bizim de mücadelemizdir” dedi.
 
Konuşmaların ardından katılımcılar sergiyi gezdi. Maden ocaklarında çalışan işçilerin ve maden kazalarının konu alındığı sergi 22 Kasım'a kadar gezilebilecek.
 
(MP-AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT