1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Madde bağımlılığı ile mücadele etkinliği
Madde bağımlılığı ile mücadele etkinliği

Madde bağımlılığı ile mücadele etkinliği

DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM), madde bağımlılığını ile mücadele etkinlikleri kapsamında, öğrencilere yönelik tiyatro oyunu sergiledi.

A+A-

Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen tiyatro etkinliğine Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, emniyet amirleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Tiyatro etkinliğinde öğrencilere, madde bağımlılığının zararları gösterildi. Gösterimin ardından açıklamalarda bulunan Emniyet Amiri Osman Ulusan, oyunda özellikle lise son sınıf öğrencilerini hedef aldıklarını söyledi.

Lise son sınıf öğrencilerinin madde bağımlılığı ile ilgili daha bilinçli bir şekilde 'hayır' diyebilme iradelerini geliştirebilmek adına bu tiyatro oyununu onlara gösterdiklerini belirten Ulusan, etkinlik, onların bu tür maddelerle karşılaşma durumunda, maddelerin etkilerini ve sonuçlarını bilmelerini ve onlardan uzak durmalarını sağlayacağını ifade etti. Ulusan, “Çeşitli yollarla biz bunu temin etmeye çalışıyoruz. Bunlardan bir tanesi tiyatro. Konferanslarımız, bilgilendirme faaliyetlerimiz de bulunmaktadır. Bu oyun ile öğrencilerimiz, gençlerimiz uyuşturucu maddelerden madde bağımlılığından uzak kalacaklarını ümit ediyoruz. Biz 10 gösterim yaptık. Bu 10 gösterimde toplamda 5 binin üzerinde öğrenciye ulaşmaya çalışıyoruz. Bunlar belli bir yaş grubuna varmış öğrenciler 17-18 yaş ve üstü b bizim hedef kitlemiz. Bu sene 5 bin kişiyi hedefliyoruz. Bu sene 13 bin kişiye konferans veriyoruz. Üniversite ve lise son sınıf öğrencileri ayrıca halk eğitim merkezleri toplum merkezlerindeki kursiyerlere ayrıca cezaevi polis okulu gibi kurumların öğrencilerine veya oradaki tutuklu hükümlülere de biz konferanslarla Diyarbakır merkezinde Diyarbakır ilçelerinde bilgilendirme bilinçlendirme faaliyetlerine devam ediyoruz” dedi.
Gösterime katılan öğrenciler ise bu tür etkinliklerin kendileri için önemli ve faydalı olduğunu belirterek, madde bağımlılığı konusunda bilgilendiklerini, ve madde bağımlısı olan arkadaşlarını bundan uzak tutmak için çaba harcayacaklarını söyledi.

Tiyatro gösterimin ardından Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, tiyatroculara plaket ve çiçek verdi.

HABERE YORUM KAT