1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Maçta yaralanan taraftara ziyaret
Maçta yaralanan taraftara ziyaret

Maçta yaralanan taraftara ziyaret

DİYARBAKIR - Yeni Diyarbakırspor'da yöneticiler, Gölcükspor maçında taraftarların hakeme tepki göstermesi sırasında yaşanan arbedede yaralanan Şaban Kaplan isimli taraftarı evinde ziyaret ederek, 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

A+A-
Sahaya girmeye çalışan kişileri engellemek isterken tribünden düştüğünü belirten Şaban Kaplan, ayak kemiğinin çatladığını ve bu yüzden hastaneye kaldırılarak tedavi edildiğini söyledi.
 
Tedaviden sonra eve getirildiğini anlatan genç taraftar Kaplan, “Keşke böyle olaylar yaşanmasa. Bunların takımımıza bir faydası yok. Birkaç kişinin neden olduğu olayları engellemek isterken başıma bu olay geldi. Çok şükür şimdi iyi durumdayım. Canımın yanması kadar son saniyelerde yediğimiz gol beni yaraladı. İnşallah takımımız Bursa'dan galip gelerek bunu telafi eder” dedi.
 
Ziyarete katılan Yeni Diyarbakırspor Futbol Yatırımları Başkanı İhsan Yapıcı ve Genel Menajer İsmet Yılmaz da spordaki hiçbir sonucun insan canından daha kıymetli olmadığına dikkat çekerek, genç taraftara 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu ve isminin yazılı olduğu 21 numaralı formayı hediye etti.
 
TAKIMDA DİSİPLİN YOK YORUMLARINA TEPKİ
 
Bu arada genel menajer İsmet Yılmaz, takımda disiplinsizliğin hakim olduğu yönündeki haber ve yorumlara tepki gösterdi. Böyle bir olayın söz konusu olmadığının altını çizen Yılmaz, bu tip haber ve yorumlarla takımın karıştırılmak istendiğini ileri sürdü. Teknik heyet ve futbolculara olan güvenlerinin sonsuz olduğunu belirten Yılmaz, futbolcular arasındaki arkadaşlığın da üst seviyede olduğunu dile getirdi.
 
Yılmaz, “Takımda disiplin olmadığı haber ve yorumları gerçek dışıdır. Böyle bir şey söz konusu değil ve olamaz da. Ne biz ne de Mustafa hoca ve ekibi buna izin vermez. Kaldı ki oyuncularımızın karakter yapısı da böyle bir şeye müsade etmez. Son derece karakterli ve ahlaklı sporcularla çalışıyoruz. Onlar da kötü sonuçlardan dolayı camiaya karşı mahçup, bir an önce bu durumdan çıkarak başarı elde etmek istiyor. Böyle haberlerin amacı takımı karıştırmaktır.
 
Bunlara en güzel cevabı takımımız Bursa deplasmanında galip gelerek gösterecektir. Bugüne kadar bu tip haber ve yorumlara sessiz kalmamızın nedeni verilecek cevabımız olmadığı için değil, edebimizden dolayı sessiz kalmamızdır. Ancak gerçek dışı beyanlar devam edince açıklama yapmak zorunda kaldık” diye konuştu. 
 
(HA-YRT-DG-S)
 

HABERE YORUM KAT