1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Maça durdurma kararı
Maça durdurma kararı

Maça durdurma kararı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Süper Amatör Futbol Ligi'ne yükselecek ikinci takımın belirleneceği maçla ilgili önemli bir gelişme daha yaşandı.

A+A-

4 Mayıs Pazar günü oynanacağı açıklanan Ergani Gençlerbirliği-Çermikspor maçı TFF tarafından geçici olarak iptal edildi. Ergani Gençlerbirliği'nin Diyarbakır'daki kurullar tarafından TFF'nin yanlış bilgilendirilerek yeniden maç oynanma kararı alındığı yönünde TFF'ye yaptığı başvuru üzerine federasyon inceleme başlattı ve yarın oynanması gereken maçın yürütmesini durdurdu.

Gerekli inceleme tamamlandıktan sonra karar verilecek.Diyarbakır 1. Amatör Ligi Play-Off Grubu'nu 19'ar puanla tamamlayan Ergani Gençlerbirliği ve Çermikspor arasında averaj da eşit olunca gözler üçüncü madde olan hükmen yenilgi kuralına çevrilmişti. Ergani ekibi ilk etap maçlarında, Çermikspor ise Play-Off'ta hükmen yenilgi almıştı.

Ergani Gençlerbirliği bu durumda üst lige terfi etmesi gerektiğini öne sürerken, Çermikspor ise hükmen yenilgi maddesinin bütün ligi içerdiğine dikkat çekiyor.İçinden çıkılmaz durumu bildirerek TFF'den görüş isteyen Diyarbakır amatör lig kurulu,

TFF'nin 'Yeniden maç oynansın' kararı üzerine iki takım arasında yeni bir maç oynanmasına karar verdi. Bu karar için Tahkim Kurulu'na yaptığı başvuru reddedilen Ergani Gençlerbirliği, Diyarbakır amatör lig kurulunun TFF'yi yanlış bilgi verdiğini öne sürerek yeni bir başvuru yapınca TFF bu defa inceleme başlattı.

(HA-YRT-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT