1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Maaş alamayan işçiler lastik yakıp eylem yaptı
Maaş alamayan işçiler lastik yakıp eylem yaptı

Maaş alamayan işçiler lastik yakıp eylem yaptı

Diyarbakır D Tipi Cezaevi Ceza ve İnfaz Kurumu inşaatlarında çalışan işçiler, 8 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı.

A+A-
Diyarbakır D Tipi Cezaevi Ceza ve İnfaz Kurumu inşaatlarında çalışan işçiler, 8 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı. Şantiyenin işletme binası önünde kamyon lastikleri yakan işçileri polis güçlükle ikna ederken, yakılan ateş itfaiye tarafından söndürüldü.
 
Diyarbakır'ın Elazığ karayolu üzerinde Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından siyasi tutuklu ve hükümlülerin kaldığı D Tipi Kapalı Cezaevi'nin yanındaki alanda inşaa edilen yeni Ceza ve İnfaz Kurumu inşaatlarında çalışan yaklaşık 150 işçi 8 aydır ücretleri ödenmediği gerekçesiyle eylem düzenledi. İnşaatın yönetim binasının önünde toplanan işçiler kamyon lastikleri yakarak ortalığı dumana boğdu. İnşaat alanından dumanların yükseldiği ihbarını alan polis ekipleri olay yerine sevk edildi. İşçi temsilcileri ile görüşen polis amirleri, sorunu bu şekilde çözemeyeceklerini, şikayette bulunmaları halinde inşaatı üstlenen ve ücretlerini ödemeyen firma sorumlularıyla görüşebileceklerini söyledi.
 
İşçilerden Mehmet Duman, müteahhit firmanın alacaklarını verme konusunda kendilerini sürekli oyaladığını belirterek, 8 aydır bu inşaatlarda çalışıyoruz. Bize hak ettiğimiz parayı vermiyor. Bugün bize para vereceğine ve buraya geleceğine dair söz verdi ancak gelmedi. Kendisi yerine buraya polisleri göndermiş. Bizde sesizimizi duyarabilmek için ateş yaktık. Bizi polisle karşı karşıya getirmesin, sorunumuzu çözsün dedi.
 
Polislerin ikna etmesi üzerine işçiler şantiye alanından çıkarken, olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri ise ateşi söndürdü.

HABERE YORUM KAT