1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı!
LYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı!

LYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı!

ÖSYM LYS ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Heyecanla beklenen LYS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM sonuç açıklama sayfası üzerinde erişime açılırken; öğrenciler T.C. kimlik numaraları ile sonuçlarını görüntüleyebiliyor. İşte 2016 LYS ek yerleştirme sonuçl

A+A-

ÖSYM beklenen açıklamayı yaptı. LYS sınavında üniversiteye giremeyen öğrenciler ek kontenjan (tercih) üzerinden tekrardan başvuru yaptı. Beklenen başvuru sonuçları ÖSYM'nin kendi sitesinden yayımlandı. Öğrenciler sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ile sorgulayabilecekler.

LYS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI ÖSYM'DE

2016-ÖSYS Ek Yerleştirme işlemleri tamamlanmış olup Ek Yerleştirme sonuçları, 05 Eylül 2016 tarihinde saat 13:15'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı. Adaylar, Ek Yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

2016-2017 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 6-9 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

2016 LYS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

HABERE YORUM KAT