1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LYS 2015 sonuçları ne zaman açıklanacak?
LYS 2015 sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS 2015 sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS sınav sonuçları için öğrenciler sabırsızlanıyor. Milyonlarca öğrencinin aylarca hazırlandığı LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

A+A-

Lisans Yerleştirme Sınavı'na giren öğrenciler merakla açıklanacak sonuçları bekliyor. Öğrenciler sosyal medya hesapları üzerinden ÖSYM'yi tweet yağmuruna tutuyor. Ancak ÖSYM'den LYS sınav sonuçları hakkında bir açıklama yapılmadı.

ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavlarından (LYS) fen bilimleri (2015-LYS-2) ile edebiyat-coğrafya (2015-LYS-3) sınav sorularının yüzde 20'sini internet sitesinden paylaştı. LYS-2 ve LYS-3 sınavlarının tüm soruları da ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi'nden 10 gün süreyle sadece sınavlara başvuran adayların erişimine açıldı.

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin sorulara yanıt verdi. ÖSYM Başkanı Demir açıklamasında, "Sınav sonuçlarını açıklarken süre konusunda sürpriz yapmak gibi bir iddiamız yok. Önemli olan, sağlıklı şekilde sonuçları üretelim. Çünkü sürprizin kurumsal açıdan maliyeti şu; sabaha kadar kişileri çalıştırmak zorundasınız, yorgun bir şekilde hata yapma riski olabiliyor. Dolayısıyla süreyi öne çekme konusunda çok özel bir gayretimiz olmayacak. Ama makul bir süre içinde açıklamaya çalışacağız" dedi.

HABERE YORUM KAT