1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LYS 2015 sınav sonuçları açıklandı mı?
LYS 2015 sınav sonuçları açıklandı mı?

LYS 2015 sınav sonuçları açıklandı mı?

Üniversite adayları 2015 LYS soruları ve cevaplarının açıklanmasının ardından LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını merak ediyor. Ancak LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı henüz ÖSYM'den gelmedi. LYS 2015 sonuçları için göz

A+A-

2015 LYS sonuçları için geri sayım başladı gözler ÖSYM giriş sayfasında. 2015 LYS sonuçları ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr adresinde olacak ancak ne zaman açıklanacak sorusunu yanıtı henüz yok. Üniversiteye girmek için bir yıldır ter döken adaylar LYS sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Ayrıca Ögrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjan Kalvuzu yayınlandı. Detayları haberimizdeki linkten öğrenebilirsiniz...

ÖSYM LYS sonuçları için ÖSYM giriş sayfası sonuc.osym.gov.tr adresini kullanacak. Adayların TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM Aday Şifreleri'yle birlikte LYS sonuçlarını görmek için sisteme doğru giriş yapmaları gerekiyor. Adayları LYS sonuçları için ÖSYM'den ayrıca bir sonuç belgesi gönderilmeyecek.

İşte Prof. Demir’in LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin o sözleri:
Geç olsun ama...

“Sınav sonuçlarını açıklarken süre konusunda sürpriz yapmak gibi bir iddiamız yok. Önemli olan, sağlıklı şekilde sonuçları üretelim. Çünkü sürprizin kurumsal açıdan maliyeti şu; sabaha kadar kişileri çalıştırmak zorundasınız, yorgun bir şekilde hata yapma riski olabiliyor. Dolayısıyla süreyi öne çekme konusunda çok özel bir gayretimiz olmayacak. Ama makul bir süre içinde açıklamaya çalışacağız.”

Peki, sonuçlar ne zaman açıklanır?

Hafta sonu zor gibi gözüküyor. Muhtemelen pazartesi ya da salı günü açıklanır.

LYS SONUÇLARI ERTELENDİ Mİ?

MEB'in TEOG'da bir soruya açılan iptal davası nedeniyle sonuçları ertelemesi akıllara LYS sonuçlarının açıklanması da ertelenecek sorusu geldi.

LYS 2015'te Kimya sorusularının iptaline ilişkin yapılan başvuru nedeniyle LYS sonuçlarının açıklanması ertelenebilir.

LYS SONUÇLARI HAFTA SONUNA KADAR AÇIKLANIR MI?

ÖSYM'nin LYS 2015 sonuçlarının hafta sonuna kadar açıklanması bekleniyordu.

LYS SONUÇLARI ÖSYM KONTENJAN KILAVUZUNU YAYINLADI

2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu osym.gov.tr'den açıklandı.

ÖSYS 2015 ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ VE KONTENJANLARI KILAVUZU

ÖSYM'den yapılan kılavuz açıklamasında şöyle denildi:

"23-25 Haziran 2015 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir."

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler