1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. LPG'li araçlara ücretsiz bakım günleri
LPG'li araçlara ücretsiz bakım günleri

LPG'li araçlara ücretsiz bakım günleri

DİYARBAKIR- Aygaz firması, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde LPG dönüşümlü araçlara ücretsiz bakım günleri düzenledi.

A+A-

Diyarbakır Caddesi üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda gerçekleştirilen bakım etkinliği, iki gün sürdü. Makina Mühendisi Ali Kül, 1 Haziran 2005 tarihinde yürürlüğe giren yasayı anımsatarak, standartlara uygun malzeme ve TSE yetki belgesi olmayan yerlerde LPG taktırılmasının ağır cezalar öngördüğünü söyledi.

Silvan ilçesinde düzenlenen ücretsiz LGP bakım günleri kapsamında LGP'li araçların kontrollerinin yapıldığını, var olan eksikliklerin saptanarak araç sahiplerinin bilgilendirildiğini belirten Kül, LPG'li araçların güvenli kullanım kılavuzunu da araç sahiplerine ücretsiz verdiklerini söyledi. Ali Kül, "Silvan ilçemizde 8-9 Kasım tarihleri arasında LPG araçlara ücretsiz bakım günleri kapsamında birçok araç bakıldı. Araçlara buji, yakıt sarfiyatı, motor kontrolü, gaz kaçırma ve sızıntılar kontrol edildi.

Temel amaç, sızma ve gaz sarfiyatını önlemek için araçların sahiplerini bilinçlendirmek ve uygun olmayan araçların trafiğe çıkmalarını önlemektir. Yapmış olduğumuz bu etkinlikte yoğun bir ilgiyle karşılaşmak bizleri de mutlu etti" dedi.