1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. LPG ile ne kadar tasarruf sağlanır?
LPG ile ne kadar tasarruf sağlanır?

LPG ile ne kadar tasarruf sağlanır?

Chevrolet Türkiye LPG ekonomisinin daha net anlaşılabilmesi için internet sitesinde (www.chevrolet.com.tr) yeni bir uygulama başlattı : LPG kazanç haritası.

A+A-

Bu uygulama ile siteye giren kişiler isterlerse 2 il arasında LPG’nin ne kadar ekonomik olduğunu görebilmekte, isterlerse yıllık km. girerek toplamda ne kadar tasarruf edeceklerini görmektedirler. Örneğin ; 60.000 km. yapılması durumunda LPG benzine karşı 5.418 YTL ve dizele karşı da 1.350 YTL daha ekonomik olmaktadır. Chevrolet Türkiye Kasım 2006 ayında başladığı LPG dönüşüm programı kapsamında sektörün gelişimi yönünde bir çok ilke imza atmıştı :

1. Benzinli motora sahip tüm ürün gamında LPG dönüşümü programını geçerli kılan ilk marka – Spark, Aveo HB, Aveo Sedan, Lacetti HB, Lacetti Sedan, Lacetti SW ve Rezzo2. Pazarın tüm müşteri katmanlarını (perakende, filo, taksi, kiralama) LPG dönüşümü ile hedefleyen ilk marka , 3. LPG dönüşümü programını Türkiye çapında mekanik garanti ile paralel olarak 3 yıl veya 100.000 km kapsamında garanti ile sunan ilk marka,4. 2006 Auto-Show fuarında LPG dönüşümlü araç teşhir eden ilk marka,5. 2008 LPG & CNG fuarına katılan tek otomobil markası,6. Bir Otogaz şirketi ( Aygaz A.Ş.) ile LPG sektörünün gelişimi yönünde yapılan ilk işbirliği çalışmasına imza atan marka,7. Bir kit sağlayıcı firma (BRC Türkiye distribütörü 2A firması) ile Türkiye çapında ürün gamı bazında garantili olarak LPG dönüşümü anlaşması yapan ilk marka,8. İnternet sitesinde LPG dönüşümü bölümü açan ilk marka,9. LPG dönüşümü ile ilgili ilk kampanya düzenleyen marka (LPG kiti Chevrolet’den hediye!),10. LPG ile ilgili reklam çalışması yapan ilk otomotiv markası,11. Basın filosunda LPG’li araç bulunduran ilk marka,12. LPG’ye özel satış noktası malzemelerini bayi showroomlarında kullanan ilk marka.

LPG günümüz koşullarında yakıt tüketiminde yarattığı yaklaşık % 35 tasarruf ve en çevre dostu (benzin ve dizele gore daha az karbondioksit salınımı) yakıt olmasından dolayı bilinçli tüketiciler için en akıllı seçimdir.

Chevrolet LPG dönüşümlü araçlar, LPG depolarının yerleşimleri (bagaj hacmini daraltmamaktadır) ve LPG kiti montaj uygulaması sebebiyle orjinalliklerini muhafaza etmektedirler. Chevrolet’de LPG dönüşümü tamamen araca entegre olmaktadır.

Chevrolet LPG dönüşümlü araçlar son derece güvenlidir. LPG dönüşümleri işinin eğitimini almış uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Kullanılan BRC markalı LPG dönüşüm kitleri Avrupa Birliği’nin ECE R 67.01 standardına gore üretilmiş olup yangın dahil tüm güvenlik testlerinden başarı ile geçmiştir.

Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz Chevrolet Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Aydın şu açıklamayı yaptı : ‘’Marka bazında garantili LPG dönüşümümün Türkiye’de öncü markası olan Chevrolet LPG ekonomisini tüketicilerin daha kolay algılayabilmesi için yeni bir çalışmaya imza attı : Chevrolet LPG Kazanç Haritası. Bu çalışmamız LPG dönüşümünün yakıt tüketimi açısından ne kadar etkili olduğunu çok pratik bir şekilde interaktif olarak ortaya koyuyor. Chevrolet Türkiye ekolojik ve ekonomik yararlarından dolayı Türk otomotiv sektörünün en önemli projelerinden birisi olan marka bazında garantili LPG dönüşüm programını desteklemeye devam edecektir.’’ (Mynet)