1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. LPG faciasını itfaiye ekipleri önledi
LPG faciasını itfaiye ekipleri önledi

LPG faciasını itfaiye ekipleri önledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, Silvan yolu üzerinde devrilen 10 ton LPG gazı yüklü tankere müdahale ederek olası bir faciayı önledi.

A+A-
Diyarbakır Silvan karayolunda dün gece 22.00 sıralarında meydana gelen kazada LPG yüklü bir tanker bilinmeyen bir nedenden kontrolden çıkarak devrildi.
 
Hatay'dan Van'a gitmek üzere yola çıktığı belirtilen 10 ton LPG gazı yüklü 13 AN 611 plakalı tankerin yarattığı tehlike  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekiplerin hızlı bir şekilde olay yerine ulaşması sayesinde önlendi.
 
Ekipler, tehlikenin büyümemesi ve tahliye işleminin en az zararla atlatılması için soğutma çalışması yaptı.
 
Konuya ilişkin açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hakkı Bilici, “Aldığımız ihbar üzerine kısa bir sürede buraya geldik. Dün akşamdan beri gaz toplanmaması için su sıkma çalışması gerçekleştiriyoruz. Halen sızma devam ediyor. İkinci Lice vakası olmaması büyük şanstır. Tankerin içinde yaklaşık 10 ton gaz bulunmakta ve buraya gelecek olan diğer tankerlere aktarılacak. İtfaiye ekipleri olarak çalışmamız devam ediyor” diye konuştu.  (Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT