1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. LÖSEV iyilikler TIR'ı Diyarbakır'da
LÖSEV iyilikler TIR'ı Diyarbakır'da

LÖSEV iyilikler TIR'ı Diyarbakır'da

DİYARBAKIR (İHA) - Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından, hasta çocuk ve ailelerine yardım için oluşturulan 'LÖSEV İyilikler TIR'ı Diyarbakır'a geldi.

A+A-

DİYARBAKIR (İHA) - Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından, hasta çocuk ve ailelerine yardım için oluşturulan 'LÖSEV İyilikler TIR'ı Diyarbakır'a geldi.

Yenişehir ilçesi İstasyon Meydanı yanında kurulan LÖSEV İyilikler TIR'ına çok sayıda lösemi hastası bulunan aile başvuruda bulundu. Kendilerine verilen numara ile giyim, okul malzemeleri ve kuru bakliyat yardımlarını alan aileler, birbirleri ile kaynaşma imkanı buldu. LÖSEV İyilikler TIR'ının Diyarbakır'a gelmesi ile ilgili bilgi veren LÖSEV Halkla İlişkiler görevlisi Can Öney, 100 aileye yardımda bulunacaklarını söyledi. Öney, "LÖSEV İyilikler TIR'ı 81 ili Türkiye çapında gezerek lösemili çocuklarımız ve onların ailelerine yardımlarımızı iletiyor.

Bugün Diyarbakır'da, yarın Batman'da olacağız böylelikle Güneydoğu Anadolu turumuzu bitirmiş olacağız. Kuru gıda, çocuklarımıza oyuncak, ailelerimize kıyafetler ayakkabılar ev eşyaları aslında bir ailenin ihtiyacı olan her şey LÖSEV İyilikler TIR'ında bulabilirsiniz. Ailelerimiz buraya gelerek tamamen ücretsiz bir şekilde istediklerini alıp götürebiliyorlar. Bu tır Ankara'da Lösemili Çocuklar Köyü'nde ve bağışlarla dolduruluyor. Türkiye'yi dolaşıyoruz. Batmandan sonra Ankara'ya Lösemili Çocuklar Köyü'ne tekrar dönecek TIR'ımız. Tekrar yüklenerek başka bir noktada lösemili çocuklarımız ve aileleri ile buluşacak” dedi.

NİNOVA'DAN 150 AİLEYE YEMEK YARDIMI

Daha sonra konuşan Ninova Park Alışveriş Merkezi Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Şirin Akşar, 150 aileye yiyecek yardımında bulunduklarını söyledi. Akşar, “Ninova olarak LÖSEV TIR'ına yardım için buradayız. Ninova Park yönetimi olarak sürekli LÖSEV'i desteklemekteyiz. LÖSEV Haftası'nda Ninova Park'ta standımızı açtık. Bugün de 150 ailemize yiyecek yardımında bulunduk” dedi.

LÖSEV İyilikler TIR'ının, Diyarbakır'daki ailelere yardımda bulunduktan sonra yarın Batman'a gideceği, daha sonra Ankara'da bulunan Lösemili Çocuklar köyüne hareket edeceği belirtildi.

(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT